Padem o ścianę

20 lat z Xboxem

Paweł Jastrzębski

Jak zapewne wiecie wczoraj marka Xbox oficjalnie skończyła 20 lat. I choć ja w zielonym obozie (i generalnie konsolowym) jestem dopiero od 2008 r., to nie sposób przecenić to, jak bardzo pierwszy Xbox zmienił sposób w jaki gramy. Z okazji urodzin Microsoft przygotował rocznicowy event, na którym przy okazji ogłoszono kilka ciekawych rzeczy.

Sam event miał wyłącznie charakter wspominkowy i nie mieliśmy spodziewać się żadnych nowych ogłoszeń, to jednak kilka razy zostałem zaskoczony. Zdecydowanie najlepszą niespodzianką było ogłoszenie 6 odcinkowego serialu dokumentalnego o historii powstania Xboxa. Samo powstanie konsoli otoczone jest takimi legendami, że warto będzie obejrzeć ile z internetowych historii jest prawdą. Serial ma pojawić się 13 grudnia na kilku platformach wideo – m.in YouTube, IMDB.tv, RedBox czy The Roku Chanel.

Zdecydowanie pozytywną informacją jest także powiększenie katalogu gier we Wstecznej Kompatybilności – do usługi trafi ponad 70 nowych gier, w tym cała trylogia Maxa Payne’a czy seria Fear. Masa z dodanych tytułów skorzysta z dobrodziejstw nowej generacji  – Auto HDR czy FPS Boost.

Smutną wiadomością będzie jednak to, że to ostatnia taka aktualizacja Wstecznej Kompatybilności i więcej gier ją obsługujących mamy nie zobaczyć 🙁

Miłośników serii Halo powinien ucieszyć fakt, ze zaprezentowano pierwszy teaser nadchodzącego serialu o przygodach Master Chiefa. Aktorski serial pojawi się w 2022 r. na Paramonut+

Jeśli jesteśmy w temacie Halo, to wartą uwagi informacją będzie to, że tryb multiplayer Halo Infinite został udostępniony prawie miesiąc przed premierą. Oficjalnie jest oznaczony jako beta, ale dostaniemy dostęp do całości gry, wszystkich trybów i map, a postęp przeniesiemy do pełnej gry, po jej premierze.

Całośc eventu możecie obejrzeć tutaj (trzeba przewinąć pierwszą godzinę):


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.