Padem o ścianę

A Plague Tale: Requiem na nowym zwiastunie

Paweł Jastrzębski

Do premiery A Plague Tale: Requiem pozostało już tylko 2 miesiące i wypada mieć coraz większe nadzieję, że gra nie zostanie kolejną ofiarą fali opóźnień. Twórcy gry wypuścili właśnie świeży i obszerny zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki.

A Plague Tale: Requiem kontynuuje historię opowiedzianą w świetnym A Plague Tale: Innocence – ponownie wcielimy się w żyjącą w średniowieczu Amicie, która opiekuje się cierpiącym na tajemniczą chorobę, bratem Hugo. Tym razem wraz z przyjaciółmi udadzą się w podróż na południe Francji, na tajemniczą wyspę na Morzu Śródziemnym, na której może znajdować się klucz do wyleczenia Hugo.

Sam zwiastun prezentuje nowe umiejętności Amici, która przyjmie bardziej ofensywną taktykę niż tą znaną z pierwszej części. Do naszej dyspozycji oddane zostaną nowe alchemiczne bombki kontrolujące ogień, czy kusza dalekiego zasięgu, zdolna szybko i efektywnie zdejmować wrogów.

W drugiej części gry bardziej niż poprzednio skorzystamy z umiejętności Hugo, który pogłębił swoją więź ze szczurami i nie dość, że może wyczuwać wrogów, to dodatkowo może nasłać na nich hordy gryzoni. Za korzystanie z tych umiejętności przyjdzie jednak zapłacić wysoką cenę, bowiem pogłębi to stan naszego brata.

A Plague Tale: Requiem pojawi się na Xbox Series X|S, PS5, PC i Switchu (w chmurze) już 18 października. Gra od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.