Padem o ścianę

Aplikacja Kodi na Xbox One

Paweł Jastrzębski

Sklep Xboxa wzbogacił się w końcu o wielce oczekiwaną przez wielu miłośników multimediów aplikację – na nasze konsolę zawitało Kodi.

W sklepie Xboxa pojawiło się Kodi 18 w wersji alfa (do ściągnięcia tutaj). Tym samym historia zatoczyła niemałe koło – Kodi znane bowiem było pierwotnie jako XBMC (Xbox Media Center).

Kodi

Kodi, to prawdziwy kombajn multimedialny, którego główną funkcją jest odtwarzanie filmów i muzyki – jest on w stanie odtworzyć prawie każdy format pliku. Oprócz tego jest to odtwarzacz sieciowy, który daje możliwość oglądania telewizji przez internet. Dodatkowo Kodi jest w pełni personalizowany, a dzięki różnym wtyczkom  umożliwia streaming wideo z różnych usług – chociażby player.pl czy ipla. Dzięki niemu będziemy mogli w końcu jakoś obejść brak oficjalnych aplikacji tych usług na Xbox One.

Nie ukrywam, że wiadomość jest więcej niż dobra. Sam z Kodi jeszcze nie korzystałem, a to głównie dlatego, że nie miałem możliwości rzucenia obrazu na TV, a na komputerze średnio mi się uśmiechało.  To wszystko w pakiecie z otrzymanym na Gwiazdkę pilotem do Xbox One sprawi, że w końcu i mi będzie dane korzystać z dobrodziejstw tego programu. Cieszy zwłaszcza możliwość oglądania polskich serwisów VOD, które działały za pomocą przeglądarki Edge bardzo umownie.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.