Padem o ścianę

Aragami: Shadow Edition na Xbox One

Paweł Jastrzębski

Kolejny po Hellblade i Na Man’s Sky tytuł, który w momencie premiery ominął Xbox One,  jeszcze w tym roku trafi na maszynkę od zielonych – mowa o Aragami.

Aragami to dzieło hiszpańskiego studia Lince Works, które w październiku 2016 r. na PS4 i PC, otrzymując średnią ocen 71 na metacritic. Jest to trzeciososobowa skradanka, w której wcielamy się w tytułowego zabójce, który został wskrzeszony przez potrzebującą jego pomocy dziewczynę – Yamiko. Nasz bohater dysponuje nadprzyrodzonymi mocami, które pozwalają mu roztaczać mrok w wyznaczonym miejscu, a następnie się tam teleportować., pozbyć ciał zabitych wrogów, tworzyć cieliste cienie, a nawet małe czarne dziury, wchłaniające do swego wnętrza wszystkich nieszczęśników znajdujących się w pobliżu. Aragami nie radzi sobie jednak w starciach face-to-face, więc takich spotkań lepiej unikać.

Rozgrywka toczy się w otwartych lokacjach i tylko od nas zależy którą ścieżkę wybierzemy. Jak widać rozgrywka dosyć mocno kojarzy się z Dishonored, ale wyróżniać ma ją mocno azjatycki klimat, rodem z Tenchu czy Mark of the Ninja.

Aragami: Shadow Edition, oprócz podstawki zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory DLC, a także ma wspierać crossplatformowy coop. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że gra zadebiutuje w tym roku.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.