Padem o ścianę

Assassin’s Creed Odyssey: Dziedzictwo Pierwszego Ostrza – trzeci epizod dostępny

Paweł Jastrzębski

Wczoraj w nocy pojawił się w końcu trzeci epizod do pierwszego dużego DLC do Assassin’s Creed Odyssey – Dziedzictwa Pierwszego Ostrza. Tym samym otrzymaliśmy zwieńczenie historii Dariusza, a ogrywanie poszatkowanego DLC w końcu nabrało większego sensu.

Przypominam, że Dziedzictwo Pierwszego Ostrza przedstawia losy  posiadacza pierwszego udokumentowanego właściciela ikonicznego ukrytego ostrza assassynów – Dariusza I, który się wsławił zabiciem Kserksesa. Wyjaśni także dlaczego Assassyni wybrali działanie w cieniu.

W trzecim epizodzie nasza bohaterka (lub bohater) kontynuuje polowanie na ścigających Dariusza członków Zakonu Starożytnych. Tym razem akcja przenosi się do Messeni, gdzie zmierzymy się z kolejną odnogą Zakonu, a także ostatecznie rozprawić się z jego mistrzem. Przy okazji czeka na nas możliwość skompletowania legendarnej broni. Dostajemy także nową umiejętność (zresztą w każdym epizodzie taką mieliśmy), dzięki której wyprowadzimy druzgoczący cios, nagradzany trzema paskami adrenaliny.

W planach Ubisoft ma wydanie jeszcze jednego dużego DLC – Los Atlantydy, które również zostanie podzielone na trzy epizody.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.