Padem o ścianę

Assassin’s Creed Rogue Remastered – zwiastun premierowy

Paweł Jastrzębski

Na konsolach obecnej generacji pojawiło się już odświeżone Assassin’s Creed Rogue – ostatniej części serii, która wyszła jeszcze na Xbox 360. Ubisoft przypomina o tym za pomocą zwiastuna premierowego. Chętni mogą rzucić także okiem na porównanie grafiki remastera i oryginału.

Assassin’s Creed Rogue zadebiutował w 2014 r. równolegle do next genowego Unity i skupiał się na przygodach niejakiego Shaya, byłego assassyna, który zasilił szeregi templariuszy. Gra mocno nawiązuje do Black Flag – zwłaszcza w aspekcie morskich bitew. Tym razem jednak nie eksplorujemy Karaibów a wody Północnego Atlantyku.  Nie zabraknie także misji lądowych – zwiedzimy m.in. Nowy Jork i doliny Appalachów.

Wersja Remastered oprócz podbitej grafiki (na Xbox One X i PS4 Pro także w 4K), zaoferuje także fabularne DLC – Poszukiwanie zbroi Sir Gunna i Oblężenie fortu de Sable.

Assassin’s Creed Rogue Remastered dostępny jest do zakupu w cyfrowym sklepie Microsofotu w cenie 120,99 zł.

Jednocześnie dziennikarze z IGN pokusili się o porównanie oryginału do remastera. Szczerze mówiąc, to pomijając lekko wyraźniejsze krawędzie, lepsze oświetlenie i cienie, to nie widzę nic, co usprawiedliwiałoby wydanie 120 zł na remastera – zdecydujcie jednak sami.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.