Padem o ścianę

Assassin’s Creed Valhalla – Zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Ubisoft z pompą zapraszał na wczorajsze ujawnienie nowej odsłony serii Assassin’s Creed, które w rzeczywistości było ośmiogodzinnym (sic!) streamem z malowanie przez BossLogic grafiki promocyjnej. Po wszystkim najbardziej wytrwałych Ubisoft zaprosił na dzisiejszą prezentację zwiastuna – pytanie, czy nie można było tak od razu, nasuwa się samo.

W każdym razie dzisiaj, punkt 17, Ubisoft podzielił się zwiastunem i garścią informacji o debiutującym pod koniec tego roku Assassin’s Creed Valhalla. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, gra przeniesie nas w nordyckie klimaty. Akcja gry osadzona ma być w 9 wieku naszej ery – nasz bohater (w zależności od naszego wyboru, kobieta lub mężczyzna) – Eivor – opuszcza rodzinną Norwegię, by na czele wyprawy łupieżczej przenieść się w rejony Wielkiej Brytanii. Miłośnicy prozy Bernarda Cornwella i serialu (na podstawie jego powieści) The Last Kingdom już powinni wiedzieć co to oznacza – spotkamy niechybnie twórce państwowości angielskiej, króla Alfreda I.

Podobnie jak w Assassin’s Creed Odyssey także tutaj powróci pewnego rodzaju nieliniowość – od zawartych sojuszy i decyzji zależeć będzie fabuła gry.

Duże znaczenie będzie miało zbudowanie i zarządzenia naszą baza wypadową – jako lider wyprawy musimy zadbać o jej bezpieczeństwo i wyposażenie.

Nowością mają być najazdy na angielskie osady, podczas których wykorzystamy werbowanych wcześniej pomagierów. Co ważne, członków naszej drużyny możemy wypożyczyć znajomym, by ulżyć im w ich najazdach.

Twórcy obiecują nie tylko wielki, ale także bogaty świat – oprócz tradycyjnych aktywności czekają na nas także poboczne, takie jak łowienie ryb, pijackie zabawy czy polowania.

Premiera Assassin’s Creed Valhalla pod koniec tego roku na Xbox Series X, Xbox One, PS4, PS5, PC i Google Stadia. Poniżej możecie obejrzeć zwiastuny w polskiej i angielskiej wersji językowej.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.