Padem o ścianę

Assassin’s Creed Valhalla: zwiastun fabularny

Paweł Jastrzębski

Do premiery Assassin’s Creed Valhalla jeszcze trochę czasu, ale Ubi powoli już rozkręca maszynę marketingową. Otrzymaliśmy więc zwiastun fabularny wyjaśniający o co w grze tak naprawdę chodzi.

Oglądając sam zwiastun nie sposób nie pomyśleć, że wygląda to na fajną grę, ale nie ma wiele wspólnego z serią Assassin’s Creed – serio, gdyby nie logo na końcu mógłbym się nawet nie domyśleć, że chodzi o grę z flagowej serii Ubisoftu. Widać, że twórcy kontynuują odejście od korzeni zapoczątkowane przy Assassin’s Creed Origins i pociągnięte dalej przez Odyssey. I nie zrozumcie mnie źle – to były świetne gry – ale w coraz mniejszym stopniu tradycyjne Assassyny.

Assassin’s Creed Valhalla pozwoli nam wcielić się w Eivara – wojownika Wikingów, który wraz ze swoim ludem udaje się na podbój Anglii, by zapewnić przyszłość swojemu ludowi. By to uczynić będzie musiał znaleźć swoje miejsce między władcą Wessexu Alfredem, wrogo nastawionymi synami Ragnara Lothbroka. Napotka także Ukrytych i zmierzy się z tajemniczym zagrożeniem zagrażającym przyszłości Anglii.

Premiera Assassin’s Creed Valhalla 10 listopada 2020 r. ma Xbox Series X/S, Xbox One, PS4, PC. W chwili premiery PS5 będzie dostępne również na tą konsolę. Warto wspomnieć, że wersja na Xboxy wspiera Smart Delivery, więc nie ważne jaką wersję kupicie, otrzymacie najlepsze dostępne doświadczenie.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.