Padem o ścianę

Battlefield V – zapowiedź

Paweł Jastrzębski

Na wczorajszym evencie EA do spółki z DICE oficjalnie zapowiedziało Battlefield V. Potwierdziły się jednocześnie plotki o osadzeniu akcji w realiach II Wojny Światowej.

Battlefield V pojawi się na półkach sklepowych 19 października 2018 r. – gra będzie Xbox One X Enhanced więc można spodziewać się graficznych fajerwerków. Ponownie wracamy do korzeni serii, czyli II Wojny Światowej, a kampania ma być opowiedziana w sposób podobny do tej z Battlefield I – powrócą zatem Opowieści Wojenne i i obserwowanie konfliktu z perspektywy żołnierzy walczących na różnych frontach. Sama gra otrzymać ma także system kooperacji. To co mocno mi się rzuciło w oczy to proteza jednej z bohaterek – wygląda to co najmniej dziwnie.

Twórcy dużą uwagę przyłożyli do modyfikacji fizyki gry – granaty swoimi wybuchami mają nie tylko razić najbliższych wrogów, ale także odrzucać falą uderzeniową stojących poza obrębem bezpośredniego zagrożenia. Dodatkowo ciężką bronią będzie można razić wrogów przez ściany.

Większe zmiany mają dotyczyć tryby multi, dla którego chyba większość graczy kupuje Battlefieldy. Po pierwsze EA rezygnuje z przepustki Premium. Wszystkie mapy i tryby wprowadzana do gry po premierze będą dostaniemy za darmo. Dodatkowo twórcy planują specjalne wyzwania i wydarzenia.

Najważniejsze jednak wydaje się być wprowadzenia budowania fortyfikacji. Nie spodziewajcie się oczywiście budowli na poziomie Fortnite, ale podczas gry w multi będziemy mogli zbudować  fortyfikacje w oznaczonych miejscach miejscach. Dodano także specjalizację Wsparcie, która otrzyma bonus do szybkości budowy. nic nie będzie zatem stało na przeszkodzie, by spowolnić piechotę zasiekami, drutem kolczastym czy workami z piaskiem. Na pojazdy bardziej przydadzą się betonowe bloki.

Destrukcja zawsze była mocną stroną serii Battlefield. Nie inaczej będzie w Battlefield V, w którym budynki będzie można nie tylko niszczyć, ale także szczątkowo odbudować.

Dodatkowo twórcy chcą wprowadzić szczątkowy realizm, poprzez większego dbania o zasoby. Nie będzie już odzyskiwania zdrowia zza osłony. Również amunicja będzie mocno reglamentowana, a dodatkowo pojawi się opcja dbania o zasoby.

Większość zmian wygląda na mocno rewolucyjne, a kilka z nich mocno kontrowersyjnie (Battlefield jako Fortnite?). O tym czy wszystko ładnie zadziała przekonamy się pewnie podczas beta testów.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.