Padem o ścianę

Bethesda @E3 – relacja z konferencji

Paweł Jastrzębski

Nie ma co ukrywać – dla każdego fana zielonej konsoli, to konferencja Xboxa była najważniejszym wydarzeniem początków targów E3. Nie można jednak zapominać, że w nocy swoje plany przedstawiła także Bethesda.

Konferencja Bethesdy obfitowała w e=kilka ciekawych ogłoszeń, skupmy się jednak na tych związanych bezpośrednio z Xboxem. Za taką warto zdecydowanie uznać prezentację Rage 2, które doczekało się zwiastuna prezentującego gameplay. Gra stylistycznie różni się od pierwszej części, ale stara się być wierna oryginałowi. Nasz bohater – Walker – oprócz sporego arsenału broni palnej będzie miał dostęp także do rozbudowanego garażu pojazdów. Nie samą bronią jednak człowiek żyje użytek zrobimy także z umiejętności bojowych.

Kolejną interesującą zapowiedzią, było zaprezentowanie Doom Eternal – nowej części kultowej serii fps-ów. Brak jakiś większych szczegółów – twórcy obiecują jedynie dwukrotnie większą liczbę przeciwników. Więcej szczegółów mamy poznać na QuakeConie.

Na konferencji Bethesda poświęciła chwilę Prey. Oprócz zapowiedzenia nowych trybów gry, które zostaną udostępnione za darmo, pokazano pierwsze DLC – Moonlight. Przeniesiemy się w nim na księżyc, gdzie będziemy musieli stawić czoła nowym wyzwaniom. Sama koncepcja dodatku mocno inspirowana jest gatunkiem roguelike. Co ciekawe, rozszerzenie jest już dostępne – w cenie 79,99 zł.

Bardzo interesująco zapowiada się Wolfentein: Youngblood, który pojawi się w 2019 r. Wcielimy się w nim w bliźniacze córki B.J. Blazkowicza i Ani Oliwy, a akcja gry przeniesie nas do Paryża w latach 80-tych.

Swoje pięć minut otrzymał rzecz jasna także Fallout 76, który był już prezentowany na konferencji Xboxa. Tak jak podejrzewano gra będzie kładła mocny nacisk na tryb multiplayer. Będzie co prawda możliwość ogrania tytułu samotnie, ale zdecydowanie łatwiej będzie przetrwać w niegościnnych pustkowiach mając kogoś kto ochroni nasze plecy.

Ostatnimi głośnymi ogłoszeniami na konferencji było zaprezentowanie nowej marki – Starfield. Póki co nie wiele wiadomo o tytule, poza faktem, że wcielimy się w kosmicznego podróżnika, a gra będzie nastawiona na samotne granie.

Na sam koniec Bethesda zostawiła ogłoszenie The Elder Scrolls VI. Niestety twórcy nie podzielili się wieloma informacjami – nie wiem kiedy gra zadebiutuje, gdzie nas zabierze, ani jakim rodzajem gry będzie. Trzeba się będzie niestety uzbroić w cierpliwość.

Na samej konferencji Bethesda pokazała, że ma mocny dystans do siebie. Jak powszechnie wiadomo, Skyrim zadebiutował już praktycznie wszędzie gdzie mógł. Ale to nie koniec – Bethesda ma dalsze plany wspierania gry 😉


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.