Padem o ścianę

Biomutant na nowym gameplayu

Paweł Jastrzębski

Mający swoją premierę jeszcze w tym roku Biomutant nie rozpieszcza nas informacjami o sobie – stąd zwiastun prezentujący gameplay jest bardzo przyjemną odmianą.

Biomutant, to RPG akcji, którego akcja toczy się w futurystycznym, otwartym, postapokaliptycznym świecie, w którym technika i nauka, mieszają się z klimatami kung-fu. W grze tworzymy od zera własnego bohatera i w miarę rozwoju decydujemy czy postawić na ściężke cybernetycznych wszczepów, czy raczej mutacji, dających supermoce. Dużą rolę w grze odgrywać ma walka, w której skorzystamy zarówno z broni białej jak i palnej.

Gra ma także wyróżniać się lżejszym, komiksowym klimatem oraz specyficznym humorem, który przejawia się chociażby w postaci narratora, który na bieżąco komentuje nasze poczynania. Całość zupełnie nieoczekiwanie przywodzi mi na myśl Sunset Overdrive.

Niestety pomijając ten lakoniczny opis o grze zbyt wiele nie wiadomo. Pracuje nad nim studio Experiment 101, założone przez ludzi pracujących wcześniej nad Mad Max i Just Cause. 

Premiera Biomutant ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, ale data dzienna, czy nawet miesięczna, nie jest jeszcze znana. Wyda grę THQ North.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.