Padem o ścianę

Black Myth: Wukong – nowy gameplay

Paweł Jastrzębski

Bardzo ciekawie zapowiadający się Black Myth: Wukong otrzymał nowy, pięknie wyglądający gameplay, który sprawia, że nawet nie mam za złe deweloperom, że przełożyli premierę na 2023 r.

Sam zwiastun to 12 minut czystego i pięknego gameplaya – pierwsze co się rzuca w oczy, to przepiękna grafika, co w zasadzie nie może dziwić, bo mimo, że gra powstawała na Unreal Engine 4, to twórcy mozolnie przenoszą grę na Unreal Engine 5. Możemy zatem spodziewać się fajerwerków graficznych godnych 9 generacji konsol.

Black Myth: Wukong to chiński RPG akcji inspirowany epopeją Odyssey to the West – w grach ten motyw możecie kojarzyć chociażby z rewelacyjnego Enslaved: Odyssey to the West.

Głównym bohaterem gry ma być tytułowy WuKong – czyli Małpi Król. O samej fabule niestety wiele nie wiadomo, ale z udostępnionych zwiastunów możemy wydedukować, że gra skupiać się będzie wokół walki za pomocą kija z mniejszymi i większymi przeciwnikami. Oprócz tego duże zastosowanie będzie miała umiejętność zmiany formy naszego bohatera – przyjmując postać muchy będziemy mogli przekraść się obok wrogów, a dzięki formie małpy zwiększymy naszą siłę.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.