Padem o ścianę

Bungie odzyskuje niezależność

Paweł Jastrzębski

8 lat temu Bungie związało się dziesięcioletnią umową z Activision. Owocem tej współpracy były dwie części Destiny i milion dodatków do nich. Dzisiaj Bungie ogłosiło, że umowa została rozwiązana, a studio odzyskało niezależność.

Co ważne, twórcy Halo zachowują wszelkie prawa do marki Destiny i ewentualne kolejne części wydadzą samodzielnie.

Dokładne powody rozstania nie są znane, ale wydaje się, że doszło do obopólnej zgody. Destiny 2 odniosło całkiem przyzwoity sukces artystyczny – jej średnia na metacritic w wersji na Xbox One, to 87 punktów, to sprzedaż nie spełniła oczekiwań wydawcy.

Na informację o rozstaniu Bungie z Activision szybko i entuzjastycznie zareagował Phil Spencer, więc kto wie – być może studio powróci pod opiekuńcze skrzydła Microsoft Studios i stworzą coś fajnego.

Informację trudno odbierać inaczej niż entuzjastycznie – Bungie przy serii Halo pokazało, że potrafi tworzyć świetne gry, a „opieka” Activision być może odbierała im trochę kreatywności – pewnie nie pomagała też presja na wydawania setki dodatków. Także pozostaje mieć nadzieję, że studio odzyska swoje mojo i stworzą jeszcze dużo świetnych gier.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.