Padem o ścianę

Call of Duty: Modern Warfare – brak season passa, lootboxów i płatnych dodatków

Paweł Jastrzębski

Activision na swoim blogu podało dość zaskakującą wiadomość. Jedna z najbardziej pazernych growych firm, w swoim najnowszym hicie całkowicie rezygnuje z płatnych dodatków i lootboxów.

Call of Duty: Modern Warfare zostało całkowicie pozbawione dodatkowej, płatnej, zawartości. Oznacza to, że po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, gra z serii Call of Duty nie będzie miała dodatkowej, płatnej zawartości, a co za tym idzie nie będzie potrzeby wprowadzać ani kupować przepustki sezonowej.

Cała dodatkowa zawartość (mapy, tryby itp.) będą udostępniane całkowicie za darmo. Activision zależy bowiem, byśmy niezależnie od posiadanej platformy i posiadanej wersji gry mogli grać wszyscy razem jak jedna wesoła rodzina (nie brzmi jak Activision jakie znamy, prawda? 😉 ).

Nie oznacza to jednak, że Acti zrezygnowało z jakiejkolwiek formy monetyzacji gry – kilka miesięcy po premierze Acti wprowadzi bowiem Battle Pass. Zawierać on będzie bronie, ulepszenia i skórki. Co ważne twórcy zapewniają, że każdy element będący częścią Battle Passa będziemy mogli odblokować poprzez normalną rozgrywkę – czas jednak pokaże, czy to faktycznie będzie normalna rozgrywka, czy chamski grind.

I jak? Podoba się Wam taki system wspierania gry po premierze? Warto na koniec nadmienić, że według Activision taki typ monetyzacji ma być przyszłym standardem dla serii.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.