Padem o ścianę

Control – moce głównej bohaterki

Paweł Jastrzębski

Control to najnowsza gra od Remedy (twórców m.in. Quantum Break, Alan Wake czy Max Payne 1 i 2)., która pierwszy raz pokazana została na zeszłorocznych targach E3. Od tamtej pory twórcy nie rozpieszczają nas nowymi wiadomościami, ale GameInformer dotarł do materiału przedstawiającego moce głównej bohaterki gry.

Jesse Faden – główna bohaterka Control – jest agentką Federalnego Biura Kontroli, która w wyniku wypadku otrzymała nadnaturalne zdolności. Miejsce jej pracy zostało zaatakowane przez tajemniczych wrogów, których trzeba pokonać. Akcja gry będzie toczyć się w siedzibie FBK i mocno przypomina tą ze świetnego Quantum Break.

Na zaprezentowanym materiale (z komentarzem twórców) przedstawione są wszystkie nadnaturalne zdolności jakimi Jesse będzie dysponować. Głównie oparte będą one na telekinezie (rzucanie przedmiotami, krótkotrwałe przyśpieszenie ruchu, lewitacja) jak również telepatii (przejmowanie kontroli nad przeciwnikami).

Control zapewnić ma nam quasi otwarty świat, w którym zadania poboczne mają kryć się w każdym rogu. Mimo, że według Remedy gra zapewni sporo aktywności, to już zapowiedziana popremierowe dodatki.

Control nie ma jeszcze sprecyzowane daty premiery – do tej pory aktualne jest jedynie, że odbędzie się ona jeszcze w tym roku na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.