Padem o ścianę

Coraz lepsze finansowe wyniki Xboxa

Paweł Jastrzębski

Z różnych źródeł padają ostatnio słowa, że Xbox się kończy, że Sony ich zjadło i właściwie tylko czekać, kiedy Microsoft wygasi Xboxa. Po publikacji raportu finansowego za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2019 (trzeci kwartał 2018) chciałoby się rzec „psy szczekają, karawana jedzie dalej”.

Zgodnie z opublikowanym raportem dział Microsoftu odpowiedzialny za gry zanotował 44% wzrost przychodów w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Przychody z segmentu usług i Xboxa wzrosły w tym okresie o 36 %, głównie dzięki „mocnym tytułom third party. Dodatkowo liczba aktywnych użytkowników Xbox Live Gold wzrosła o 4 miliony i liczy obecnie 57 milionów użytkowników.

Dobrze radzi sobie również sam Microsoft – jego ogólny przychód wyniósł 29,1 mld$, co oznacza wzrost o 19%. Zysk zaś wzrósł o 34%, co przełożyło się na 8,8 mld$.

Wyniki trzeba przyznać są zacne – a to wszystko jeszcze przed premierą Forza Horizon 4, która mogła mocno nabić kieszenie MS-owi.

Wniosek z tego nasuwa się prosty – Phil Spencer przywrócił Xboxa na właściwe tory i przyszłość przed nim rysuje się w jaskrawych barwach 😀 Pozostaje tylko liczyć, że powstające w nowych studiach exy jeszcze bardziej nakręcą ten wynik – z korzyścią dla graczy.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.