Padem o ścianę

Crossplayowa beta Call of Duty: Modern Warfare

Paweł Jastrzębski

Już jutro startuje otwarta beta trybu multi w Call of Duty: Modern Warfare, podczas której będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw crossplaya. Activision jednocześnie podzieliło się kilkoma szczegółami tego trybu.

Przede wszystkim crossplay będzie dostępny pomiędzy użytkownikami Xboxów, PS4 i PC. Potrzebować będziemy dodatkowo konta COD, ale zakładam, ze każdy z grających już od dawne je posiada. Crossplay w Call of Duty: Modern Warfare obejmować będzie wszystkie tryby multi, ale póki co Acti nie planuje wprowadzać tej opcji do gier turniejowych.

Jak zapewne pamiętacie Call of Duty: Modern Warfare zapewni pełne wsparcie dla klawiatury i myszy dla konsol. Znajdzie to też swoje odzwierciedlenie w crossplayu – domyślnie gra będzie łączyła nas pod kątem peryferiów. Jeśli korzystacie na Xboxie z klawy i myszki, to będzie łączyło Was z pecetowcami również z nich korzystającymi. Przy sterowaniu padem będzie analogicznie. Będą dostępne także serwery,  gdzie powyższe zasady nie będą obowiązywać i będziemy mogli grać ze wszystkimi.

Jak to się będzie sprawdzać w praktyce będziemy mogli przekonać się już jutro, gdy wystartuje otwarta beta (dla zamówień przedpremierowych – reszta będzie mogła dołączyć 21 września). Pełna wersja Call of Duty: Modern Warfare będzie zaś mieć swoją premierę 25 października 2019 r.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.