Padem o ścianę

Cyberpunk 2077 – gameplay

Paweł Jastrzębski

Zgodnie z obietnica daną jeszcze przy okazji targów E3 2019, CD Projekt RED opublikowało całkiem długi gameplay z gorąco oczekiwanego Cyperpunk 2077.

Gameplay przedstawia jedną z misji fabularnych, umiejscowioną gdzieś w połowie gry, więc lojalnie ostrzegam przed spoilerami – jeśli przed własnoręcznym ograniem nie chcecie wiedzieć absolutnie niczego o fabule, to odpuście sobie jego oglądanie.

Film oprócz samej misji głównej, w której nasz bohater próbuje zinfiltrować siedzibę jednego z ulicznych gangów (Animals), by zdobyć zaufanie drugiego (The Voodoo Boys). Twórcy pokazali jednocześnie dwa rodzaje rozgrywki w zależności od wybranej „klasy” postaci. Mamy więc nastawiony na sianie zniszczenia i bezpośrednie starcia styl „Solo” oraz „Netrunner”, w którym liczyć się będzie skradanie i hakowanie poszczególnych przedmiotów. Rzecz jasna stylu rozgrywki nie definiujemy raz na zawsze – mamy tutaj pełną dowolność w mieszaniu perkami.

Dla miłośników Keanu Reevesa mamy też krótki fragment z Johnym Silverhandem – co ciekawe, mimo, że jest to cyfrowy konstrukt, twórcy zapewniają, że ma on własny cel i w zależności od naszych działań może być naszym sprzymierzeńcem lub wrogiem – ale czy serio, jest wśród nas ktoś, kto zrobi sobie wroga z poczciwego Keanu? 😉

Premiera Cyberpunk 2077 już 16 kwietnia 2020 r., na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.