Padem o ścianę

Cyberpunk 2077 – zapowiedź DLC, nowy patch i koniec wsparcia dla past-genów

Paweł Jastrzębski

Wczoraj CD Projekt RED w końcu podzielił się informacjami o pierwszym rozszerzeniu do Cyberpunk 2077 – dostało ono w końcu swoją zapowiedź, ale nie wszyscy posiadacze gry będą z tego zadowoleni. Dodatkowa swoją premierę miał patch 1,6, który m.in wprowadził 60fps na Xbox Series S.

Pierwsze (i jak się okazuje jedyne) duże rozszerzenie do Cyberpunk 2077 ukaże się w 2023 r. i będzie mieć podtytuł Phantom Liberty (Widmo Wolności). W DLC ponownie pokierujemy V, której towarzyszyć będzie Johnny Silverhand (w tej roli ponownie Keanu Reeves). Niektórych zmartwi, a niektórych ucieszy informacja, że rozszerzenie ukaże się wyłącznie na Xbox Series X|S, PS5, PC i Stadii – a więc CDP w końcu porzuca past geny. Rozczarowaniu mogą być zwłaszcza posiadacze Xbox One X w limitowanej edycji Cyberpunk 2077, którzy mieli za darmo otrzymać pierwsze rozszerzenie. CDP jednak nie zostawi ich na lodzie i otrzymają oni zwrot kosztów rozszerzenia w postaci doładowania konta Microsoft.

Wczoraj także pojawił się nowy patch – oznaczony numerem 1.6. Oprócz szeregu nowości, usprawnień i zawartości związanej z serialem Edgerunners, wprowadza funkcję międzyplatformowych postępów, a także nowy tryb na Xbox Series S – celujący w 60fps w dynamicznej rozdziałce 900p (między 800p a 1080 p). Jak prezentuje się on w praktyce, możecie zobaczyć na poniższym filmie.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.