Padem o ścianę

Czerwcowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Microsoft ujawnił, jakie gry dołączą do usługi Xbox Game Pass w ramach pierwszej czerwcowej transzy. Powody do zadowolenia mają zwłaszcza fani Wiedźmina – do usługi trafi bowiem Gwintowy spinoff – Wojna Krwi.

Jednak zanim zanurzymy się ponownie w świecie Wiedźmina, będziemy mogli przetestować kilka innych gierek. Już dzisiaj bowiem do usługi dołącza Dungeon of the Endless (78 na metacritic) – RPGowy roguelike z domieszką tower defense. Wcielamy się w niej w pasażerów więziennego statku, którzy trafiają na nieskolonizowaną planetę i, w wyniku katastrofy, trafiają do tytułowych lochów. By się wydostać musimy przedostać się przez hordy wrogów, chroniąc jednocześnie kryształ mocy.

Również dzisiaj Xbox Game Pass wzbogaci się o Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMix – kompilacja sześciu pierwszych części serii. Wchodzące w skład zestawu gry zostały zremasterowane i dostosowane do współczesnego odbiorcy. Propozycja w sam raz jeśli dopiero nadrabiacie zaległości związane z tą serią.

Dzisiaj do usługi trafiła także kolejna gra z serii Kingdom Hearts – Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue – 82 na metacritic – kolejna kompilacja zremasterowanych gier z serii, zawierająca m.in. Kingdom Heart: Dream Drop Distance stanowiącej fabularny pomost między drugą i trzecią częścią serii.

Ostatnią grą , która dzisiaj dołączyła do Xbox Game Pass jest No Man’s Sky – 77 na metacritic – utrzymana w klimacie sci-fi sanboxowa gra nastawiona na eksploracje kosmosu. Gra miała ciężki start (głównie przez niespełnione obietnice), ale ponoć po kilkunastu łatkach zdecydowanie warto dać jej szansę.

18 czerwca do Xbox Game Pass zawita, wspomniana na początku, Wojna Krwi: Wiedzminskie Opowiesci – 85 na metacritic – spin off gry Gwint, który początkowo stanowić miał kampanię fabularnąPomysł jednak rozrósł się na tyle, że gra zostanie wydana jako samodzielna produkcja i rasowy RPG z rzutem izometrycznym. Walki w grze toczyć się będą w turach i dopiero tutaj widać rodowód gry. Toczy się ona bowiem za pomocą kart do Gwinta. Początkowo otrzymamy predefiniowaną talię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją rozbudować według własnego widzi misie.

Ostatnią grą z pierwszej czerwcowej transzy będzie The Bard’s Tale Remastered and Resnarkled, który również pojawi się 18 czerwca. Jest to zremasterowana pierwsza część epickiej sagi, w której wcielamy się w tytułowego Barda, który wyrusza na poszukiwania, porwanej przez złowrogi kult, księżniczki Caleigh.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.