Padem o ścianę

Deathloop w końcu na Xboxie

Paweł Jastrzębski

Roczna wyłączność Deathloop na PS5 wczoraj wygasła i gra w końcu może pojawić się na konsolach Microsoftu – gra na Xbox Series X|S pojawi się już 20 września i od tego dnia premiery dostępne będzie w Xbox Game Pass i PC Games Pass.

Deathloop to najnowsza gra od, będącego częścią Bethesdy, a co za tym idzie Xbox Games Studios, Arkane. Gra jeszcze przed przejęciem przez Microsoft Zenimaxu, miała zaklepaną czasową konsolową wyłączność na Playstation 5, na którym zadebiutowała 14 września 2021 r., zbierając bardzo dobre recenzje – jej średnia na Metacritic w wersji na PS5 to 88 punktów.

Po wygaśnięciu rocznej ekskluzywności kwestią czasu było, kiedy gra trafi na Xbox Series X|S. Okazuje się, że nastąpi to bardzo szybko – przy okazji Tokyo Games Show Microsoft oficjalnie potwierdził, że gra trafi na Xboxa i do Xbox Game Pass już 20 września.

W Deathloop to strzelenka FPS, w której wcielamy się w niejakiego Colta. Akcja gry przenosi nas do alternatywnego 1963 r., na wyspę Blackreef, na której doszło do anomalii czasowej. W jej wyniku po upływie 24h lub po śmierci wracamy do początku dnia. Akcja gry toczy się wokół dwójki zabójców – wspomnianego Colta i jego przeciwniczki – Julianny Blake. O ile nasz bohater robi wszystko, by wydostać się z pętli, to Julianna robi wszystko by mu to uniemożliwić. By przerwać wieczną pętle nasz bohater będzie mieć 24h by zabić 8 wrogów zwanych Wizjonerami.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.