Padem o ścianę

Desperados 3 ze zwiastunem premierowym

Paweł Jastrzębski

Wczoraj swoją premierę miał Desperados 3 i choć Ci co złożyli zamówienia przedpremierowe musieli trochę poczekać by móc zagrać (gra pozwoliła się odpalić dopiero wczesnym wieczorem), to dzisiaj mogą się bawić już wszyscy. Z tej okazji zapraszam na zwiastun premierowy i przegląd pierwszych ocen.

Desperados 3 to taktyczna strategia, mocno inspirowana dawną serią Commandos. Jej głównym bohaterem jest John Cooper, który obejmuje dowództwo nad bandą wyrzutków, z którymi wykonuje szereg niebezpiecznych misji.

Sama rozgrywka toczy się na stosunkowo niewielkich mapach, na których nasz pięcioosobowy zespół musi rozprawić się z przeważającymi siłami wroga. Kluczem do przetrwania będzie umiejętne wykorzystanie umiejętności naszych towarzyszy. W skład oddziału wejdą: wspomniany John Cooper (rewolwerowiec posługujący się dwoma broniami), Kate (bawiąca się w przebieranki i odwracająca uwagę wrogów), Isabelle (kontrolująca umysłu kapłanka Voodoo, McCoy (medyk/snajper) i Hector (zakładający pułapki Tank).

Gra pojawiła się wczoraj i cieszy się zaskakująco dobrym odbiorem przez recenzentów – jej średnia na metacritic to 84/100, a wśród ocen pojawiła się nawet dziesiątka (Windows Central). A kilka innych ocen kształtuje się następująco:

  1. Jeuxvideo.com – 90
  2. GameSpew – 90
  3. MondoXbox – 83
  4. Game Rant – 80
  5. Xbox Tavern – 74
  6. TheXboxHub – 90
  7. IGN – 80
  8. Ragequit.gr – 96
  9. COGconnected – 90
  10. JeuxActu – 90

Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.