Padem o ścianę

Destiny 2 – pierwszy zwiastun z rozgrywki

Paweł Jastrzębski

Na wczorajszym evencie Bungie zaprezentowało w końcu fragmenty z rozgrywki z nadchodzącego Destiny 2. Przedstawiono spory fragment misji Homecoming, który daje niezły pogląd na to, jak gra będzie się prezentowała.

W zaprezentowanym fragmencie widać jak, próbę odparcie ataku Czerwonego Legionu na ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi. Nie zabrakło więc kupy strzelania do przeciwników sterowanych przez SI. Potwierdziły się niestety wcześniejsze informację, że na starcie utracimy nasze moce i sprzęty i zaczniemy od podstaw. Mimo, że rozgrywka z grubsza przypomina pierwsze Destiny, to kilka zmianudało się Bungie przemycić. Przede wszystkim każda z klas  uzyskała nowe moce. Warlock przyzywa miecz miotający ognistymi pociskami, Tytan rzuca tarczą, a Hunter naparza na lewo i prawo naelektryzowanym kijem. Zmianom uległ  system ekwipunku, który podzielony jest na trzy typy, w zależności od rodzaju zadawanych obrażeń. Całość wygląda bardzo przyjemnie:

Twórcy obiecują, że podczas kampanii fabularnej odwiedzimi nie tylko Ziemię, ale także księżyce Tytan i Io, a także bliżej póki co nie znany świat Nessus.

Bungie grzebało także w aspekcie społecznościowym Destiny 2 – w tej części pojawią się oficjalne klany, do których przynależność zapewni bliżej niesprecyzowane bonusy. Zadbano także o matchmaking do wszystkich aktywności, w tym raidów.

Destiny 2 ukaże się już 8 września na Xbox One, PS4 i PC – polski wydawca przygotuje wersję z polskim dubbingiem. Poniżej możecie obejrzeć pozostałe zaprezentowane na prezentacji materiały:


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.