Padem o ścianę

Developer_Direct za nami

Paweł Jastrzębski

Wczoraj wieczorem, Xbox wypuścił swój długo oczekiwany krótki event Developer_Direct. Od samej jego zapowiedzi kierownictwo Xboxa studziło nastroje i zapowiadało, że event dotyczyć będzie wyłącznie 4 gier. Finalnie dostaliśmy jednak jedną grę więcej, na co chyba nikt nie narzeka.

Developer_Direct miał być pierwszą odsłoną nowego podejścia Xboxa w kwestii promowania swoich marek. Zamiast długiej konferencji rodem z E3, mieliśmy otrzymać krótkie i treściwe info prosto od deweloperów. I w zasadzie tak było, co mi osobiście bardzo podeszło – mam nadzieję, że Microsoft będzie ten format kontynuować w przyszłości.

Developer_Direct zaczęło się od prezentacji Minecraft Legends, czyli strategicznego spin-offu Minecrafta. Gra oprócz kampanii single player ma zaoferować nam wciągający tryb PvP w którym zmierzą się dwie czteroosobowe drużyny. Celem gry ma być przejęcie bazy przeciwnika, a także rozbudowa i umacnianie własnego obozu. W tym celu konieczna będzie współpraca między członkami zespołu i konkretny podział zadań. Jednocześnie dzięki proceduralnie generowanymi mapami każda rozgrywka ma wyglądać inaczej, zapewniając nam ciągłe wyzwania.

Premiera gry odbędzie się 18 kwietnia 2023 r. na Xboxach, PS4, PS5, Switchu i PC. Gra od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass, a dodatkowo ma zapewnić pełen crossplay ze wszystkimi platformami.

Po Minecrafcie przyszła pora na nową odsłonę Forzy Motorsport. Z tą grą wiążę się jednocześnie największe rozczarowanie tego eventu. Gra nie otrzymała bowiem daty premiery – zamiast tego otrzymaliśmy jedynie suche „Coming 2023″. Kiepsko to świadczy o transparentności Xboxa o której tyle się mówiło w ostatnich tygodniach.

Ale wracając od gry, to uczciwie trzeba przyznać, że wygląda absolutnie genialnie. Na starcie mamy otrzymać 500 samochodów i 20 tras. Wszystko to podane w 4k@60fps z raytracingiem. Gra wygląda i brzmi absolutnie genialnie i nie mogę się doczekać kiedy w końcu pojawi się na Xboxach. Mam nadzieję, że Xbox wyrobi się w zakreślonym na zeszłorocznym E3 rocznym terminie.

Największą niespodzianką Developer_Direct była bez wątpienia zapowiedź HiFi Rush – nowej gry od Tango Gameworks. Co najważniejsza gra w dniu ogłoszenia miała swoją premierę, co jest dosyć nietypowym ruchem.

W HiFi Rush wcielimy się w niedoszłą gwiazdę rocka która wydaje wojnę chciwej korporacji. Gra ma być rytmiczną grą akcji, w której główna rolę odgrywa muzyka i walka w jej rytm.

Gra jest już dostępną na Xboxach do zakupu normalnie i w ramach Xbox Game Pass. Co ciekawe gra doczeka się pełnej polskiej lokalizacji, więc jak lubicie dubbing, to powinniście być zadowoleni.

Swojej prezentacji doczekało się także nowe DLC do The Elder Scrolls Online, o podtytule Necrom. Nowe rozszerzenie zabierze nas do prowincji Morrowind i Apocrypha oraz zapewni nam nowe klasę postaci – Arcanist. Rozszerzenie pojawi się 20 czerwca 2023 r.

Pokaz zamykała według mnie najciekawsza z ostatnich gier Xboxa Redfall. Twórcy zaprezentowali fragmenty gameplaya i krótkie fragmenty gameplaya. Gra zapowiada się bardzo przyjemnie i nie mogę się doczekać premiery, która według zapowiedzi ma się odbyć 2 maja.

Mimo, że gra ma oferować czteroosobowy coop, to według twórców ma zapewniać pełnoprawną kampanię singleplayer, podczas której wyrwiemy wyspę Redfall z łap wampirów.

Zapis pełnego eventu możecie zobaczyć poniżej.

 


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.