Padem o ścianę

Devil May Cry 5 – V w akcji

Paweł Jastrzębski

W Devil May Cry 5 będziemy mogli sterować aż trzema postaciami – oprócz już znanych Dante i Nero, będzie to V. Właśnie na tej postaci skupia się nowy zwiastun gry.

O samym V póki co wiele nie wiadomo. Na zaprezentowanym, swoją drogą bardzo efektownym, zwiastunie, widać, że będzie walczył trochę inaczej niż pozostali bohaterowie. W przeciwieństwie do nich nie walczy w zwarciu, a zamiast samemu brudzić sobie ręce, woli przyzwać zwierzęcych pomocników, którzy odwalą całą robotę za niego. Pomagierzy przydadzą mu się także do przemieszczania – np. za pomocą czarnego ptaka, będzie mógł się unosić w powietrzu.

Nowością w Devil May Cry 5 ma być szczątkowy system kooperacji, dostępny w miejscach „w których fabularnie ma to sens”. W pewnych punktach kampanii będzie mógł dołączyć do nas inny gracz (jeśli będziemy podpięci do sieci), który sterować będzie inną postacią. W przypadku, gdy będziemy grać offline (albo nie będziemy chcieli mieć kontaktu z innych graczem), sterowaniem tą postacią zajmie się konsola. Nie będzie niestety możliwości przejścia całej gry w kooperacji.

Premiera Devil May Cry 5 już 8 marca 2019 r. na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.