Padem o ścianę

Długoterminowa strategia CD Projekt RED ujawniona

Paweł Jastrzębski

CD Projekt RED ujawnił swoją strategię na nadchodzące latach. I choć skierowana jest ona raczej wyłącznie do inwestorów (bo my, gracze, na jej efekty poczekamy kilka dobrych lat), to warto wiedzieć co dla nas szykuję rodzimy producent. Zwłaszcza, że zapowiedziano także zmiany na szczycie.

Najbliższa strategia CD Projekt RED zakłada pracę nad kilkoma tytułami jednocześnie.

Z nich najbardziej zaawansowane są pracę nad dodatkiem do Cyberpunk 2077 o podtytule Phantom Liberty, które rozwijane jest przez CD Projekt RED.

Kolejna w kolejności ma być nowa trylogia Wiedźmina, tworzona przez CD Projekt RED. Póki co jej pierwsza część znajduję się w preprodukcji, a cała trylogia ma się ukazać w ciągu 6 lat od debiutu jej pierwszej części (o kryptonimie Polaris).

Jednocześnie świat Wiedźmina ma być rozwinięty przez dwie kolejne gry. Pierwsza z nich powstaje w wewnętrznym studiu CD Projekt – Molassen Flood. Powstaje ona pod kryptonimem Sirius i oprócz tradycyjnej kampanii dla jednego gracza, ma oferować także tryb multiplayer.

Kolejna gra ze świata Wiedźmina rozwijana jest przez zewnętrzne studio pod kryptonimem Canis Majoris. Ma to być pełnoprawna gra ze świata Wiedźmina jednak zachowująca odrębność od głównej serii.

Niezależnie od rozwijania świata Wiedźmina warszawska firma nie porzuca Cyberpunka 2077 – druga odsłona serii powstaje w CD Projekt RED pod kryptonimem Orion.

Niezależnie od rozwijania dwóch już znanych uniwersów CD Projekt RED ma w planach stworzenie od podstaw całkowicie nowego IP. Projekt rozwijany jest w firmie pod kodową nazwą Hadar.

Jeśli preferujecie podanie informacji w bardziej rozbudowanej formie wideo – to zachęcam do obejrzenia poniższego filmu.

Niezależnie od zaprezentowania strategii rozwoju, CD Projekt czekają zmiany na szczycie. Niespodziewanie Marcin Iwiński, założyciel i jeden z prezesów spółki, zdecydował się ustąpić ze swojego stanowiska. Zamiast piastować stanowisko wykonawcze, zdecydował się wystosować swoją kandydaturę na prezesa Rady Nadzorczej spółki.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.