Padem o ścianę

DotPay nowym sposobem płatności w Xbox Store

Paweł Jastrzębski

Zakupy w cyfrowym sklepie Xboxa obecnie są całkiem wygodną formą zakupów. Wystarczy doładować konto odpowiednią kwotą, mieć podpiętą kartę kredytową lub posiadać konto na PayPal. Na szczęście zamierzchłe czasy, gdy potrzeba było ładować konto mało przejrzystymi punktami MS już minęły. Do całkiem szerokiej palety możliwości dołączyła właśnie nowa.

Niektórzy z Was pewnie nie lubią podpinać karty kredytowej do jakiegoś konta – włam na serwery Sony parę lat temu ładnie ilustrował zagrożenia jakie taka forma za sobą niesie.  Jest to oczywiście bardzo wygodna forma – sam z niej korzystam, mimo oczywistych zagrożeń. Jeśli jednak należycie do tej grupy, która za nic nie chce podpinać karty lub też zwyczajnie jej nie posiadacie, to w celu zakupu gry skazani byliście na karty przedpłacone lub mało wygodnego (moim zdaniem) PayPala. Na szczęście już dzisiaj możecie wykorzystać bardzo wygodną formę zapłaty – DotPay.

Forma ta znana jest pewnie każdemu, kto choć raz kupował na allegro czy w innym sklepie internetowym. Jest to bardzo intuicyjna  platforma, w której jedyne co musicie zrobić, to wybrać swój bank, a serwis sam przeniesie Was na stronę jego logowania, a wszystkie dane do przelewu będą już wpisane. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że płatność jest natychmiastowa.

W każdym razie w momencie wyboru gry i wybraniu opcji dodania metody płatności napotkacie teraz taki widok:

DotPay

Nie ukrywam, że jest to bardzo pozytywna wiadomość i aż dziwne, że Microsoft czekał z wprowadzeniem tej opcji do teraz.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.