Padem o ścianę

Drugie kwietniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Jak co miesiąc, druga połowa miesiąca to nowe gry w Xbox Game Pass. Tym razem otrzymamy pięć nowych gier – próżno jednak szukać gier AAA. Zamiast tego otrzymamy 5 indyczków, z których 3 trafią do Xbox Game Pass na swoją premierę.

Już dzisiaj do Xbox Game Pass dołączą The Long Dark (76 na metacritic) – pierwszoosobowy survivalowy sandbox,  w którym wcielamy się w ocaleńców z rozbitego w geomagnetycznej burzy samolotu. Gra oprócz typowego sandboxowego trybu (w którym robimy co nam się żywnie podoba) oferuje także, podzieloną na pięć rozdziałów, kampanię fabularną.

21 kwietnia (w dniu swojej Xboxowej premiery) do Xbox Game Pass zawita Gato Roboto (79 na metacritic w wersji PC) – metroidvania, w której wcielamy się w dzielnego kota – Kiki. Nasz bohater rozbił się razem ze swoim człowiekiem na tajemniczej wyspie i teraz tylko od niego zależy, czy jego towarzysz przeżyje. W przemierzaniu przez poszczególne poziomy naszemu bohaterowi pomoże w niektórych momentach specjalny mech.

Również w dniu swojej premiery (23 kwietnia) do Xbox Game Pass zawita Deliver Us The Moon (67 na metacritic w wersji PC) – futurystyczny thriller, którego akcja przenosi nas do 2069 r., w którym ludzkość stanęła przed zagrożeniem w postaci wyczerpania się zasobów naturalnych. Gra jest pierwszoosobową przygodówką, w której wcielamy się w wysłanego na Księżyc astronautę. Z początku nasze zadanie wydaje się trywialne – uratować ludzkość – natomiast w miarę postępów rozgrywki odkrywamy spisek rzucający zupełnie inne światło na bieżące wydarzenia.

30 kwietnia do usługi zawita HyperDot – minimalistyczna gra zręcznościowa, w której naszym jedynym zadaniem jest unikanie wszystkiego na ekranie. Do naszej dyspozycji oddane zostanie ponad 100 poziomów, których przejście będzie wymagało iście małpiej zręczoności.

Ostatnią grą z kwietniowej transzy będzie LevelHead, która pojawi się w Xbox Game Pass w dniu swojej premiery – 30 kwietnia. Jest to dwuwymiarowa platformówka z czteroosobową kooperacją, w której wcielamy się w sympatycznego robocika GR-18.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.