Padem o ścianę

Dying Light 2: Stay Human opóźniony

Paweł Jastrzębski

Kolejną ofiarą sezonu opóźnień padł rodzimy Dying Light 2: Stay Human, który już miał ogłoszoną i potwierdzoną datę premiery na 7 grudnia. Niestety Techland poinformował o nieznacznej obsuwie gry.

Nową datą premiery Dying Light 2: Stay Human jest 4 lutego 2022 r., a więc obsuwa jest nieznaczna. Jej powodem jest jak zwykle chęć dopracowania gry najmniejszych detalach. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy nie zmarnują dodatkowego czasu i gra nie powtórzy fatalnej premiery Cyberpunka 2077.

Akcja Dying Light 2: Stay Human toczy się 20 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części. Po opanowaniu wirusa panoszącego się w Harran, rządy i korporacje rozpoczęły badania nad zarazą i jej komercyjnym bądź militarnym zastosowaniu. Niestety wirus wydostaje się z genewskiego laboratorium i w ciągu 2 lat pustoszy ludzkość. W grze wcielamy się w Aidena Caldwella, który udaje się do jednego z ostatnich siedlisk ludzkości – miasta Villedor – w poszukiwaniu bliskiej mu osoby. Na miejscu wplątuje się w porachunki między konkurencyjnymi gangami zamieszkującymi miasto. Od naszej decyzji ma zależeć z którą frakcją się skumplujemy, a z której zrobimy swoim śmiertelnych wrogów. W przeciwieństwie do pierwszej części, gra ma być zatem delikatnie nieliniowa.

Dying Light 2: Stay Human pojawi się 4 lutego  2022 r. na Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4 i PC.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.