Padem o ścianę

Dying Light 2 – zwiastun z rozgrywki

Paweł Jastrzębski

Do premiery Dying Light 2 jeszcze tylko nieco ponad 3 tygodnie, więc najwyższa pora, by Techland pokazał jak gra wygląda na gameplayu. Niejako przy okazji dostaliśmy także materiał pokazujący jak gra wygląda na konsolach poprzedniej generacji.

Na wczorajszym evencie Dying 2 Know Techland pokazał zwiastun z rozgrywki Dying Light 2.

Oprócz wspomnianego zwiastuna, który rzecz jasna wygląda pięknie i soczyście, twórcy pokazali także jak gra będzie się prezentować na konsolach poprzedniej generacji – poprzez pokazanie tych samych scen uchwyconych na różnych konsolach. Sęk w tym, że zrobili po części to samo co CD Projekt RED przy okazji Cyberpunka 2077 – nie pokazali jak gra wygląda na bazowym Xbox One. Zestawili bowiem ze sobą PS4, Xbox One X, PS5 i Xbox Series X. Możemy owszem domniemywać, że gra będzie na Xbox One wyglądać z grubsza jak na PS4, a na PS4Pro z grubsza jak na Xbox One X, ale nie można zapominać, że mimo wszystko Xbox One jest słabszy od PS4, a PS4Pro słabsze od Xbox One X. Także mimo wszystko przydałoby się porównanie pomiędzy wszystkimi docelowymi platformami.

Premiera Dying Light 2 odbędzie się 4 lutego na Xbox Series X|S, Xbox One, PS4, PS5 i PC.

Akcja gry toczy się 20 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części. Po opanowaniu wirusa panoszącego się w Harran, rządy i korporacje rozpoczęły badania nad zarazą i jej komercyjnym bądź militarnym zastosowaniu. Niestety wirus wydostaje się z genewskiego laboratorium i w ciągu 2 lat pustoszy ludzkość. W grze wcielamy się w Aidena Caldwella, który udaje się do jednego z ostatnich siedlisk ludzkości – miasta Villedor – w poszukiwaniu bliskiej mu osoby. Na miejscu wplątuje się w porachunki między konkurencyjnymi gangami zamieszkującymi miasto. Od naszej decyzji ma zależeć z którą frakcją się skumplujemy, a z której zrobimy swoim śmiertelnych wrogów. W przeciwieństwie do pierwszej części, gra ma być zatem delikatnie nieliniowa.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.