Padem o ścianę

Dying Light: The Following droższe niż zakładano

Paweł Jastrzębski

Dying Light jest naprawdę solidną grą z ciekawą rozgrywką, ale cierpiącą na kilka upierdliwych przypadłości, z monotonią  na czele. Wiele tych wad ma szansę naprawić DLC o podtytule The Following, które zadebiutuje na początku przyszłego roku. Dodatek rozrósł się do takich rozmiarów, że Techland postanowił podnieść jego cenę.

Na szczęście nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać. Zdaje się bowiem, że Techland zapatrzył się na CDP RED w kwestii szacunku do gracza i nie podniósł ceny z przyczajki. Owszem The Following będzie kosztować 20$ zamiast 15$ (u nas 79,99 zł), ale Techland do 8 grudnia nie zmienia ceny Przepustki Sezonowej (w skład w której oczywiście wchodzi The Following), którą nabędziecie za 60 zł. Szczegóły wrocławskie studio przedstawiło w specjalnym liście:

Drodzy Fani,

W ciągu ostatnich kilku tygodni Dying Light: The Following nabrał ostatecznego kształtu: główna oś fabuły, zadania poboczne, nowe umiejętności i wyzwania związane z jazdą buggy są już gotowe. Obecnie przechodzimy do ostatniej części produkcji, czyli testowania i udoskonalania gry. Na tym etapie widzimy dopiero, jak bardzo nasze rozszerzenie się rozrosło ? mogłoby być oddzielną grą, ale oznaczałoby to opóźnienie premiery, czego nie chcieliśmy robić.

Ze względu na powiększenie skali projektu w trakcie prac, zostaliśmy zmuszeni do ponownego rozważenia ceny, którą ogłosiliśmy w sierpniu bieżącego roku. W związku z tym chcemy Was poinformować, że Dying Light: The Following będzie kosztował w Polsce 79,90 zł.

Tak jak obiecaliśmy, Dying Light: The Following będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Season Pass do Dying Light. Ze względu jednak na fakt, że Season Pass zawiera te większe niż zakładaliśmy rozszerzenie, musieliśmy odpowiednio zmodyfikować jego cenę.

Od 8 grudnia 2015, Season Pass będzie sprzedawany w Polsce za 99,90 zł. Chcieliśmy uniknąć zaskoczenia Was tą zmianą, w związku z czym ogłaszamy tę decyzję z wyprzedzeniem. Zmiana ceny nie wpłynie w żaden sposób na obecnych posiadaczy Season Pass.

Jeśli czekacie na Dying Light: The Following, wciąż macie czas, żeby kupić Season Pass razem z rozszerzeniem za jedyne 59,90 zł. Pamiętajcie tylko, by zdążyć przed 8 grudnia. Już w niedalekiej przyszłości będziemy mieli dla Was nowe materiały z Dying Light: The Following, więc bądźcie czujni!

Z pozdrowieniami,

Zespół Dying Light 

Oprócz The Following Przepustka Sezonowa zawiera również trzy pakiety DLC: Cuisine & Cargo, Ultimate Survivor Bundle oraz Bozak Horde – każdy z nich dodaje nowe misje, bronie i stroje

Także jeśli podstawka Wam się podobała i rozważacie zakup The Following, to najlepiej moim zdaniem zrobić to do 8 grudnia. Jeśli jednak zastanawiacie się czy warto zagrać w Dying Light to zachęcam do zapoznania się z recenzją.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.