Padem o ścianę

E3 2020 odwołane?

Paweł Jastrzębski

Jak zapewne wiecie na całym świecie rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący – śmiertelną w niektórych przypadkach – chorobę COVID-19. Z tego tytułu odwoływane co coraz to nowe imprezy masowe – od meczy piłkarskich po e-sportowe zawody. Wszystko wskazuje, że podobny los spotka czerwcowe E3 2020.

Jak donoszą różne źródła zbliżone do ESA (organizatora targów) oficjalne odwołanie targów jest tylko kwestią czasu. Jako jedni z pierwszych zasugerowali takie rozwiązanie ludzie odpowiedzialni za media społecznościowe Devolver Digital:

Później zaś zasugerował takie rozwiązanie Jason Schreier (czyli człowiek, który m.in. jako pierwszy pisał do wydaniu Horizon Zero Dawn na PC):

Następnie te informacje potwierdzili dziennikarze Ars Technica i GameSpot, także pozostaje nam chyba tylko czekać na oficjalne ogłoszenie i zacząć traktować E3 2020 jako odwołane (po raz pierwszy w historii).

Dla graczy z Polski (większości) nie jest to jakiś specjalny problem, bo (nie oszukujmy się – mało kto z nas na te targi jeździł), ale dla wydawców czy wystawców problem może być większy. Sporą zagwozdkę może mieć za to Microsoft, który będzie musiał wymyślić nowy sposób zaprezentowania Xbox Series X – w końcu konferencje w pustej sali to trochę bez sensu robić.

W każdym razie sytuacja z wirusem wydaje się daleka od opanowanej i trzeba się przygotować na dalsze ograniczenia. Tymczasem trzymajcie się i myjcie rączki 😉


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.