Padem o ścianę

Escape w Gears 5

Paweł Jastrzębski

Nowym i bardzo ciekawie zapowiadającym się trybem w Gears 5 jest tryb Escape. Do tej pory wiedzieliśmy o nim tyle, że jako członek trzyosobowego oddziału podkładamy bombę w środku gniazda Roju i musimy wydostać się z niego zanim bomba zabije i nas. Najnowszy zwiastun rzuca trochę więcej światła na ten tryb.

Przede wszystkim każdy z członków drużyny będzie miał swoje własne, unikalne umiejętności. Niby wiadome to było od jakiegoś czasu, ale teraz wiemy jakie to będą umiejętności. Wielki czarny koleś nazywa się Keegan i robi za Supporta. Jego umiejętnością specjalną jest wytworzenie „bańki”, która odnawia amunicję graczom znajdującym w jej zasięgu. Babka to Lahni – scout, której umiejętnością specjalną jest posiadanie specjalnego elektrycznego ostrza, za pomocą którego może bardzo efektownie i efektywnie zabijać wrogów. Ostatnią postacią jest Mac – tank, którego umiejętnością jest stworzenie tarczy za którą mogą się schować pozostali gracze i prowadzić ostrzał.

Escape zaczyna się w momencie, w którym nasze postaci podkładają bombę. Potem, posiadając tylko pistolet, nasze postacie przebijają się przez coraz to trudniejsze siły wrogów. Coraz to lepsze bronie zdobywamy albo wyrywając je z rąk zabitych wrogów, albo eksplorując Rój. Dodatkowo w trakcie ucieczki napotkamy Safe Roomy, gdzie możemy się przegrupować, złapać oddech i uzupełnić amunicję. Escape kończy się w momencie, gdy wydostaniemy się na powierzchnie i zostaniemy ewakuowani.

Po każdym skutecznym zniszczeniu Roju otrzymujemy karty, za pomocą których możemy rozwijać nasze umiejętności i personalizować postacie.

Dodatkowo wszyscy gracze otrzymają generator map, który pozwoli tworzyć własne Roje, z dostępnych modułów, które połączone tworzą nasz unikalny Rój. Dodatkowo możemy umieścić przeciwników, bronie czy amunicję. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć taki Rój, jaki będzie nam akurat odpowiadać. Stworzone mapy możemy następnie ogrywać lokalnie, po sieci ze znajomymi lub podzielić się nią z całą społecznością Gearsów.

Premiera Gear 5 na Xbox One i Windows 10 już 10 września – posiadacze edycji Ultimate i subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli zagrać od 6 września.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.