Padem o ścianę

Extinction – walka z ogrami na zwiastunie

Paweł Jastrzębski

Znane z Killer Instinct studio Iron Galaxy szykuje na przyszły rok ciekawie zapowiadające się Extinction, którego najnowszy zwiastun prezentuje serce rozgrywki – walkę z ogromnym ogrem.

W Extinction przedstawia świat, w którym ludzkość walczy z ogromnymi ogrami. Jedyną siłą stojącą miedzy nimi, a całkowitym zniszczeniem ludzkości są Strażnicy – specjalnie przeszkoleni do walki z nimi. W grze wcielimy się w jednego z nich – Avila.

Sama mechanika zabawy ma być oparta na zręcznościowej walce. Avil jako bardzo zwinny wojownik będzie mógł wspinać się na okoliczne budynki, biegać po ścianach itp. Pomoże mu w tym specjalny bicz. Walka z ogrami nie będzie należała do najłatwiejszych, nie tylko z powodu ich rozmiarów. Zanim dobierzemy się do nich musimy bowiem rozprawić się z jego pomagierami, a następnie dobrać się do pancerza przeciwnika, by zaatakować jego słabe punktu. Gdy już to uczynimy, nic nie będzie nam stało na przeszkodzie, by rozczłonkować przerośniętego Shreka.

Extinction oprócz kampanii fabularnej, zapewni nam dwa kolejne tryby Custom Battles oraz Extinction.  W pierwszym będziemy tworzyć  własne areny ze specjalnymi celami, które następnie mogą wykonywać inni gracze. Drugi to kolejna wariacja na temat hordy, w której stawiamy czoła kolejnym falom wrogów.

Extinction pojawi się na początku 2018 r. na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.