Padem o ścianę

FIFA 23 – zapowiedź i data premiery

Paweł Jastrzębski

W tym roku na rynek wejdzie ostatnia gra z serii FIFA przygotowana przez EA Sports – od przyszłego roku seria zaliczy rebranding i wyjdzie pod nazwą EA Sports FC. Tymczasem gra dostała oficjalną zapowiedź i datę premiery.

FIFA 23 ukaże się 30 września na wszystkie możliwe platformy, choć na Switchu ponowie będzie to okrojona wersja Legacy. Jednocześnie pierwszy raz gracze PeCetowi otrzymają current genową wersję gry, zamiast portu wersji z Xbox One/PS4. Kolejną nowością będzie fakt, że gracze po raz pierwszy dostaną możliwość crossplatformowego grania, choć tutaj nie obyło się bez ograniczeń – crossplay jest bowiem ograniczony generacyjnie. Także o ile mając Xbox Series X|S zagracie z ziomkiem co ma PS5, to z posiadaczem Xbox One już nie (o ile rzecz jasna nie kupicie na Xbox Series X|S wersji Xbox One, by grać we wstecznej kompatybilności).

Zmianie ulec mają też tryby rozgrywki – przede wszystkim położono większy nacisk na football kobiecy, co przełożyć się ma m.in. na podwójne mistrzostwa świata – męskie i kobiece. Dodane zostaną także kobiece kluby z lig FA Women’s Super League oraz Division 1 Feminine.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.