Padem o ścianę

Forza Horizon 3 – Hot Wheels w nowym DLC

Paweł Jastrzębski

Dosyć niespodziewanie i z pewnej przyczajki zapowiedziało kolejne rozszerzenie do Forza Horizon 3, które zadebiutuje  już 9 maja. W przeciwieństwie do Blizzard Mountain, Hot Wheels będzie stawiało na mniej „poważną” rozrywkę. Pojawią się w niej bowiem naturalnych rozmiarów … resoraki.

Któż z nas nie bawił się resorakami za młodu? Sam pamiętam, jak miałem sporych rozmiarów półkę wypełnioną różnej maści matchboxami. Do tej pory pamiętam jak mój braciszek, berbeciem będąc (bodajże w 1984-5 r.) otrzymał od ciotki, przebywającej na emigracji w Szwajcarii, pierwszy zestaw resoraków. Od momentu gdy podrosłem na tyle, by w oczach brata zasłużyć na wspólną zabawę, kolekcja najróżniejszych samochodów rozrastała nam się w postępie geometrycznym 😉 Do tego dochodziły również różnego rodzaju plansze, czy budowle na których uskutecznialiśmy akrobacje rodem z filmów akcji.

Czemu ma służyć ten przydługi wstęp – ano temu, żebyście zrozumieli dlaczego gęba mi się cieszy jak głupiemu na zapowiedź kolejnego DLC do Forza Horizon 3, w którym motywem przewodnim będą  właśnie resoraki. Co prawda Hot Wheels a nie Matchboxy, ale kwestia nie w szczegółach 😉

Hot Wheels pojawi się 9 maja 2017 r. i zawierać będzie przede wszystkim 9 naturalnych rozmiarów samochodów, inspirowanych właśnie resorakami. Będą to:

  • 1969 Hot Wheels Twin Mill
  • 2011 Hot Wheels Bone Shaker
  • 2012 Hot Wheels Rip Rod
  • 2005 Hot Wheels Ford Mustang
  • 2016 Jeep Trailcat
  • 2016 Zenvo ST1
  • 2007 Toyota Hilux Arctic Trucks AT38
  • 2010 Pagani Zonda R
  • 1972 Chrysler VH Valiant Charger R/T E49

Jako, że ciężko wyobrazić sobie komfortowe latanie resorakami po bezdrożach, DLC sprawi, że w świecie Forza Horizon 3 pojawi się  sześć wysp połączonych zbudowanymi w powietrzu torami Hot Wheels. Tory składać się będą oczywiście z pętli, ostrych zakrętów i wyskoczni, które wykorzystamy do wykonywania efektownych sztuczek. DLC zawierać będzie także kampanie fabularną, której motywem przewodnim będą właśnie triki. Wszystko to po to, by wywalczyć sobie prawo rywalizacji na torze Goliath.

Oprócz tego dostaniemy specjalną opcję pozwalającą modyfikować poszczególne tory. Naszymi dziełami będziemy mogli podzielić się ze znajomymi.  Nie zabraknie oczywiście 28 dodatkowych osiągnięć – łącznie 500 GS.

DLC Hot Wheels pojawi się jako część przepustki sezonowej do Forza Horizon 3. Poza przepustkę będzie trzeba wysupłać równowartość 19,99$


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.