Padem o ścianę

Forza Horizon 5: Rally Adventure zapowiedziane

Paweł Jastrzębski

W końcu się doczekaliśmy zapowiedzi drugiego dodatku do wydanej w 2021 r. Forzy Horizon 5. Tym razem Playground zabierze nas na pustynie Sierra Nueva, gdzie pościgami się w rajdowych eventach.

Drugi dodatek do Forzy Horizon 5 zadebiutuje 29 marca na Xboxach, PC i w Xbox Cloud Gaming. Tym razem rozgrywka skupi się na rajdowych doświadczeniach, dając nam możliwość pościgania się na nowej mapie w 10 nowych samochodach, w tym 2022 Ford F-150 Lightning Platinum,  1973 Hoonigan Volkswagen Baja Beetle Class 5/1600 ‘Scumbug’ czy 2001 Ford #4 Ford Focus RS.

Twórcy obiecują angażująca kampanie fabularną w której będziemy mogli dołączyć do jednego z trzech rajdowych teamów. Twórcy dodatkowo obiecują więcej eventów niż w jakimkolwiek wcześniejszym DLC.

Usprawnieniom ulegnie także model jazdy, do którego wprowadzono nowy system śledzenia śladów w piasku, a także deformowalny piasek. Wprowadzono także Horizon Rally HUD, który będzie zawierał przydatne informację, takie jak tempo czy pozycje.

Forza Horizon 5: Rally Adventure zadebiutuje na Xboxach, PC i w chmurze już 29 marca 2023 r. – dodatek wchodzi w skład Edycji Premium – jest także dostępny do kupna osobno w cenie 89 zł.

 


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.