Padem o ścianę

Forza Horizon 5 – zwiastun premierowy

Paweł Jastrzębski

Już jutro startuje early access w Forza Horizon 5 (regularna premiera odbędzie się 9 listopada), więc najwyższa pora, by Microsoft zaprezentował zwiastun premierowy, który (jak to zwykle w przypadku Forzy bywa) stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Forza Horizon 5 to kolejna odsłona flagowej zręcznościowej ścigałki ze stajni Microsoftu. Tym razem gra zabierze nas do Meksyku, na największą w historii serii mapę (według twórców ma być o 40% większa niż ta z Forza Horizon 4). Przeniesienie akcji dk Meksyku sprawiło, że twórcy byli w stanie zapewnić nam bardzo zróżnicowane środowisko w jakim przyjdzie nam się ścigać – od lasów deszczowych, przez pustynie, po kaniony, ruiny i malownicze miasteczka.

Tradycyjnie do naszej dyspozycji oddanych zostanie najwięcej w historii serii samochodów (póki co licznik zatrzymał się na 505), prezentujących różne klasy – od popularnych modeli, przez ścigałki, terenówki, po supersamochody.

Posiadacze Forzy Horizon 5 w edycji Premium, mogą zacząć zabawę od 5 listopada – warto jednak pamiętać, że jeżeli przełączycie region konsoli na Nową Zelandię, to będziecie mogli zacząć zabawę już dzisiaj od ok 12. Pozostali muszą czekać do 9 listopada.

Pamiętajcie także, że Forza Horizon 5 dostępna jest, w edycji standardowej, od dnia premiery w Xbox Game Pass. Jeżeli chcecie korzystać ze wszelkich udogodnień edycji Premium (w tym dwa duże DLC), to możecie nabyć Zestaw Dodatków Premium za 199 zł w cyfrowym sklepie Xboxa.

Warto także nadmienić, że pojawiły się już pierwsze recenzję gry w agregatach – Forza Horizon 5 zbiera póki co fantastyczne opinie, a jej średnia na metacritic to 91 punktów. Na opencritic jest jeszcze lepiej – gra ma średnią 92 punkty, co oznacza, że jest najlepiej ocenianą grą 2021 r.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.