Padem o ścianę

Frostpunk na Xbox One z datą premiery

Paweł Jastrzębski

O tym, że wydany pierwotnie na PC, Frostpunk zmierza także na konsole, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz twórcy m.in. This War of Mine podali dokładną datę premiery swojego najnowszego dzieła.

Akcja Frostpunk toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie w XIX wieku na Ziemi zapanowała epoka lodowcowa. Wcielamy się w zarządce osady zgromadzonej wokół generatora ciepła. Naszym zadaniem jest jest opiekowanie się rosnącą społecznością ocalałych, dbanie o ich podstawowe potrzeby jak mieszkanie, jedzenie, ciepłą kołderkę jak i bardziej skomplikowane, jak szpital, dom opieki itp. Musimy też dbać o ogólny nastrój społeczności, by nie dopuścić do wybuchu buntu przeciwko naszej osobie.

Podobnie jak we wcześniejszej grze 11bit Studios staniemy nierzadko przed moralnie wątpliwymi dylematami, jak np. zdecydowanie co jest ważniejsze – życie jednostki, czy dobro osady.

Premiera Frostpunk Console Edition (zawierającej wszystkie uprzednio wydane dodatki) już 18 października – gra ukaże się w wersji cyfrowej, a póki co jej cena ustalona jest na 109,99zł.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.