Padem o ścianę

Gamescom 2017 – zwiastuny z targów

Paweł Jastrzębski

Oprócz  wystartowania z zamówieniami przedpremierowymi na targach Gamescom 2017 pokazano kilka ciekawych zwiastunów gier. I choć sama konferencja Microsoftu nie powaliła (delikatnie mówiąc), to jednak parę ciekawych rzeczy można było obejrzeć u innych graczy.

Zacznijmy jednak od konferencji Microsoftu – na pierwszy ogień poszedł zwiastun bardzo ciekawie zapowiadającego się Śródziemie: Cień Wojny, który oprócz przedstawienia kilku wskazówek odnośnie fabuły, skupia się na przedstawieniu przeciwników, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Premiera Śródziemie: Cień Wojny już  10 października 2017 r. – gra wykorzystywać będzie dodatkową moc Xbox One X.

Microsoft mocno promuje  się PlayerUnknown’s Battlegrounds, więc nie dziwi, że i ta gra doczekał się specjalnego zwiastuna na Gamescom. Niestety zabrakło najważniejszego – dalej nie wiadomo kiedy gra pojawi się na Xbox One, mowa jest tylko ogólnie o końcówce  2017 roku. PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie oczywiście również wykorzystywać moc Xbox One X.

Swoje  5 minut na konferencji Microsoftu dostał także nieco zapomniany ReCore a dokładnie jego Definitive Edition, które dostanie szereg nowości – zadanie Eye of Obsidian, nowy model robota – T8-NKa  a  także wsparcie dla palety barw HDR. Co ważne wszyscy posiadacze standardowej wersji otrzymają upgrade do DE za darmo. ReCore Definitive Edtition ukaże  się  29 sierpnia.

Ciekawie wygląda także zwiastun Assassin’s Creed Origins, któremu towarzyszy nietypowa piosenka w wykonaniu Leonarda Cohena. Zwiastun przedstawia przywódców  dwóch frakcji, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć – Kleopatrę i Cezara. Na samym końcu otrzymujemy również widowiskowy pojedynek w którym prym wiedzie nasz protagonista – Bayek. Premiera Assassin’s Creed Origins 27 października – gra również będzie wykorzystywać moc  Xbox One X.

Na targach swoje trzy grosze wrzuciło także EA, za pomocą  bardzo efektownego zwiastuna  Star Wars Battlefront II, który co prawda nie przedstawia czystego gameplaya, ale ponoć powstał na silniku gry. Zwiastun koncentruje się na bitwach kosmicznych, czyli czymś, czego brakowało w pierwszej części. Podobnie jak „klasyczne” pojedynki, również bitwy kosmiczne rozegramy w różnych epokach z kanonu Gwiezdnych Wojen. Oprócz zaprezentowania kilku jednostek latających, zwiastun pokazuje również bohaterów m.in. Yodę, Vadera, Poe czy Dartha Maula. Premiera Star Wars Battlefront II już 17 listopada. Przy okazji jest to kolejna gra, która wykorzystuje moc Xbox One X.

Ostatnim godnym moim zdaniem uwagi zwiastunem był trailer Project Cars 2, na którym przedstawiono samochodu Lamborghini. Sam zwiastun przedstawia ujęcia (na silniku gry) z  kilku wyścigów, rozgrywanych w różnych warunkach atmosferycznych. Pozwala także rzucić  okiem na rozbudowany tryb kariery. Gra ukaże się  na Xbox  One 27 września, a w późniejszym terminie otrzyma łątkę dla Xbox One  X.


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.