Padem o ścianę

Gears 5 – Nowi Bohaterowie

Paweł Jastrzębski

Gears 5, mimo, że jest świetną grą, cierpi na delikatny brak w zawartości – widać to zwłaszcza w kwestii postaci, w które możemy się wcielić (w porównaniu do Gears of War 4 jest ich zdecydowanie za mało). The Coalition stara się ten błąd naprawić i już teraz możecie odblokować 4 nowe postacie do Arcade, Hordy i Ucieczki.

Postacie jakie możemy odblokować to: COG Gears, Nadzorca, Deebee i znany i lubiany Generał Raam.

Każda z tych postaci będzie miała swoją unikalną charakterystykę i umiejętności:

COG Gear – dostępny będzie w Arcade, Hordzie i Ucieczce. W tych dwóch ostatnich trybach jego aktywną umiejętnością będzie możliwość zdalnego podnoszenie wszystkich rannych towarzyszy. Dzięki pasywnej umiejętności każdy ubity wróg oznaczony przez naszego bohatera zmniejszy czas cooldownu naszej umiejętności. W Arcade jego umiejętnością będzie odzyskiwanie amunicji za zabójstwa.

Deebee – dostępny będzie w Arcade po stronie COG. Jego umiejętnością będzie tryb X-ray, dzięki któremu będzie mógł obserwować przeciwników przez ściany.

Nadzorca będzie lustrzanym odbiciem Deebee po stronie Roju. Podobnie jak swój odpowiednik będzie mógł skorzystać z wizji X-ray.

Genarał Raam – dostępny w trybie Arcade po stronie Roju. Jego umiejętnością będzie (podobnie jak COG Geara) odzyskiwanie amunicji za zabójstwa.

Żeby odblokować daną postać będziemy musieli trochę się namęczyć (lub kupić ją za 500 złomu – Wasza wola). Przede wszystkim będzie trzeba za 100 złomu nabyć konkretny Totem (dostępny w nowej sekcji w menu personalizacji), a następnie wykonać szereg wyzwań. Cztery z nich są jednakowe dla wszystkich postaci (trzeba będzie jednak wykonać je czterokrotnie, bowiem tylko jeden totem będzie mógł być aktywny), a piąte jest unikalne dla każdej postaci.

Wspólnymi wyzwaniami są: zdobycie 60 000 XP w Kontrze, Hordzie lub Ucieczce, ukończenie 40 rund w Kontrze, Przetrwanie 50 fal w Hordzie (nie koniecznie za jednym razem) i przetrwanie 18 aktów Ucieczki (nie koniecznie za jednym razem).

Unikalnymi wyzwaniami są:

COG Gear – zdobycie 200 asyst w Kontrze, Hordzie lub Ucieczce po stronie Koalicji;

Deebee – zabicie 100 Wyrzutków w Hordzie lub Ucieczce

Nadzorca – ubicie 10 Nadzorców w Hordzie lub Ucieczce

Raam – dokonanie 30 egzekucji na żołnierzach Koalicji jako postać Roju.

Rzecz jasna każdą odblokowaną postać będziecie mogli wykorzystać jako skórkę w Kontrze.

Jednocześnie The Coalition zapowiedziało, że w grudniowej aktualizacji Tour of Duty będziemy mogli odblokować m.in. Onyxowego Strażnika. Dodatkowo w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać nowych Uli do trybu Ucieczki, a także wydarzeń do trybu multi i nowe nagrody do zdobycia za wszystkie dostępne tryby.

Niejako na marginesie The Coalition, z okazji premiery Terminator Dark Fate, wypuściło paczkę z postaciami z najnowszego filmu. Za jedyne 79 zł (sic!) możecie kupić paczkę z postacią Grace i REV-9. Jednocześnie, Ci którzy nie załapali się na skórki Sarah Connor i T-800 będą mogli nabyć te skórki osobno, za 79 zł (sic!).

Szczerze mówiąc, to każda aktualizacja zawartości w Gears 5 jest mile widziana, ale mam wrażenie, że 4 postacie to zdecydowanie za mało. Stąd, mimo, że z zadowoleniem przyjmują tą aktualizacje, to czekam na kolejne i chociażby wprowadzenie klasycznych postaci – Bairda, Cole’a, Doma, Carmine’a i innych.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.