Padem o ścianę

Gears 5 – Operation 2

Paweł Jastrzębski

Wielkimi krokami zbliża się koniec pierwszego sezonu Gears 5 (tutaj zwanym dla nie poznaki Operacjami), a co za tym idzie początek drugiego sezonu. The Coalition podzieliło się zatem nowościami jakie czekają na nas przez kolejne 12 tygodni.

Drugi sezon wystartuje 11 grudnia i na starcie zaoferuje nam kilka nowości. Przede wszystkim czekają na nas nowe postaci do odblokowania (lub kupienia) – po stronie Koalicji będą to Lizzy Carmine i Damon Baird.

Szarańcze reprezentować będą Jermad, Dron Szarańczy i Kantus. Każda z tych postaci będzie miała unikalne umiejętności do trybu Arcade, a Lizzy i Damon dodatkowo do Hordy i Ucieczki. Lizzy będzie mogła wezwać na pole bitwy (i kierować nim) Silverbacka, a Damon przywoła DR-1.

Każda z tych postaci będzie do kupienia za 500żelaza, lub dostępna do odblokowania podczas gry.

Dodatkowo z początkiem drugiego sezonu do Hordy dołączają Keegan, Mac i Lahni (a więc oryginalny skład Ucieczki), którzy otrzymają indywidualne umiejętności dopasowane do ich stylu gry. W drugą stronę powędruje Marcus, który będzie dostępny także w Ucieczce.

Największą jednak nowością będzie powrót trybu Free for All. Tym razem (zgodnie z ideą Gears 5) będzie „największy w historii” – 14 graczy zmierzy się ze sobą o supremacje na polu bitwy – wygrywa ten, kto jako pierwszy dobije do 30 fragów. Tryb mają cechować szybkie tempo i szybkie respawny. Specjalnie dla tego trybu The Coalition przygotowało trzy nowe, większe mapy – Pit, Core i Nethercut.

Pewnego odświeżenia doczeka się także tryb Arcade – dostępny będzie nowy tryb Arcade Blitz, w którym należy zdobywać pierścienie, jak w klasycznym KotH, z tą różnicą, że pierścienie szybciej zmieniają swoje położenie, a dodatkowo punkty nabijamy tylko będąc wewnątrz pierścienia. Ma to zwiększyć nacisk położony na wybór konkretnej postaci i współprace drużyny.

Wróci także tryb 2vs2 Gnasher – czyli zabawa dwóch na dwóch, przy użyciu wyłącznie Miażdżycieli – w sam raz na posiadówki z kumplem.

Drugi sezon oznacza także dwie nowe mapy – Allfathers Arena i Lift. Obie dostępne mają być zarówno w grze prywatnej jak i publicznej.

The Coaliotion obiecuje także zmiany w Tour of Duty – usprawnienia ma się doczekać system nagród, na co szczególnie czekam, bo nagrodzenie mnie skórką na Miażdżyciela za wbicie Generała, dalej traktuje jako policzek. Tutaj np. za wbicie pierwszej rangi mamy otrzymać skórkę zimowego Marcusa, a za 10 Onyx Guard. Mamy także otrzymać większy zasób dostępnych wyzwań, by po raz 58 nie musieć dokonywać 5 zabójstw granatami.

Operation 2: Free for All dostępna będzie dla wszystkich już od 11 grudnia. Jeśli nie chce Wam się odblokowywać postaci i nagród, możecie sypnąć hajsem i za 19,99$ (pewnie coś ok 79,99 zł w Polsce) możecie zaopatrzyć się w The Operation 2: Free For All bundle, który zawierać ma wszystkie postacie, skórki na bronie, 1000 żelaza i 30 dniowy boost XP.

Dodatkowo, jeśli brakuje Wam kilku rang do Generała podczas pierwszej operacji, to the Coalition przygotowało specjalny event, podczas którego przygotowano tryb King of the Hill „Gnasher Only”, boost przez weekend oraz podwójne gwiazdki do 11 grudnia.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.