Padem o ścianę

Gears 5 Operation 3: Gridiron

Paweł Jastrzębski

Już 31 marca do Gears 5 zawita nowa Operacja  – Gridiron, która wprowadzi do gry nowy tryb, nowych bohaterów, nowych wrogów, nowe mapy, nowe achievementy i nowe nagrody w Tour of Duty.

Sercem trzeciej operacji będzie tytułowy tryb Gridiron – w wielkim skrócie jest to klasyczne Capture the Flag, z tą różnicą, że tutaj mamy jedno życie na dwuminutową rundę. Zabawa polega na tym, by przynieść flagę do bazy przeciwnika, by zaliczyć touchdowna. Innym sposobem na wygraną rundę, jest także wybicie całej drużyny przeciwnika. Wygrywa ta drużyna która jako pierwsza zdobędzie 13 punktów (2 pkt za touchdowna, dwa za eliminacje drużyny, jeden za trzymanie flagi w momencie upływu czasu).

Aktualizacja przyniesie także nowych bohaterów po obu stronach barykady. Koalicja wzbogaci się o Augustusa Cole’a i Carmine, którzy będą dostępni we wszystkich trybach. Umiejętnością specjalną Cole’a będzie szarża ogniowa, podczas której zadawać będzie obrażenia wszystkim, których napotka. Carmine zaś będzie w stanie przywołać tarczę odpychającą kule.

Po stronie Roju do gry dołączy królowa Myrrah i Theron Guard, których umiejętności specjalne będą dostępne w trybie Arcade. Wrogowie zabici przez Myrrah wybuchają raniąc pobliskich sojuszników. Podobną umiejętnością dysponuje Theron Guard z tą różnicą, że on musi trafić w łepetynę.

Nie zabraknie także nowych map – tryb Gnasher 2v2 otrzyma dwie nowe mapki – Annex i Arena. Pozostałe tryby otrzymają całkowicie nową mapkę Pahanu, na której będziemy walczyć w otoczonych dżunglą ruinach dawnej cywilizacji. Drugą mapką będzie powracająca z mapka  – Canals.

Delikatnemu przemodelowaniu ma także ulec system Tour of Duty, który mimo ciekawych założeń do końca się nie sprawdza. Tym razem dwa sloty mają być zarezerwowane dla standardowych zadań typu zabicie określonej liczby wrogów. Otrzymamy także sloty na zadania w trybach PvP i PvE. Gwiazdki mają być także zdobywane za ukończenie meczów w obu trybach. Tym samym wbicie aczika za Generała w ToD może być trochę łatwiejsze (ja dzięki Bogu mam to już za sobą).

Otrzymamy dodatkowo nowe achievementy, w tym acziki naliczane retroaktywnie – nie wykluczone zatem, że odpalając grę przywita Was miła niespodzianka. Niestety konkretne acziki nie są jeszcze znane – ich lista powinna pojawić się niedługo przed zaplanowaną na 31 marca premiera aktualizacji.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.