Padem o ścianę

Gears 5 – Operation 4: Brothers in Arms

Paweł Jastrzębski

Mimo mojego wielkiego uwielbienia do serii Gears of War, trzeba przyznać, że Gears 5 ma swoje problemy, na czele których stoją przede wszystkim mała ilość map i brak kultowych postaci. Operacja 4, która wystartuje w przyszłym tygodniu poprawi trochę sytuacje w jednym aspekcie.

Przede wszystkim start czwartej Operacji: Brothers in Arms, który odbędzie się14 lipca, to powrót do serii Dominica Santiago, dzięki czemu będziemy mogli w końcu skompletować Delta Squad. Niestety to w zasadzie wszystko co wiemy z zaprezentowanego zwiastuna:

Trochę więcej światła rzuca oficjalna strona gry,na  której The Coalition zdaje się mocno posypywać głowę popiołem i odnieść się do tego, co nie zadziałało w Gears 5 (a przede wszystkim zwalając to na poprzednie kierownictwo) – i tak, w Operacji 4 zobaczymy usprawniony system rankingowy, przemodelowany system Tour of Duty (ponownie), ale największa zmiana ma dotyczyć bohaterów. Po raz pierwszy w Gears 5 nowi bohaterowie nie będą mieli przypisanych umiejętności. Jest to przygotowanie do całkowitej rezygnacji z tego systemu w Operacji 5. Tym samym w końcu będziemy mogli wybrać sobie jaką klasą zagramy i jaką postać do tego wybierzemy – w końcu będziemy mieć dowolność w tym aspekcie. Bardzo mnie ciekawi jak to będzie wyglądać w kwestii aczików, które póki co są podzielone na „skórki postaci”.

The Coalition przyznaje także, że dało cielska w kwestii map, których jest po prostu za mało – obiecują poprawę tego aspektu, ale na ostateczne wyniki musimy poczekać do startu piątek Operacji. Twórcy zarzekają się, że przeniesienie map do nowych Gearsów to nie prosta robota i może potrwać nawet pół roku – dotyczy to także map z czwórki. Mam tylko nadzieję ,ze w najbliższy wtorek będziemy mogli zagrać na ikonicznych mapach, takich jak Blood Drive czy Gridlock.

W każdym razie ja patrze na Gearsową przyszłość optymistycznie – smutne tylko, że będziemy musieli czekać rok po premierze by dostać to, co powinno być od samego początku.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.