Padem o ścianę

Gears Tactics i inne gry ze wsparciem klawiatury na Xbox One

Paweł Jastrzębski

Zaprezentowane na targach E3 Gears Tactics z miejsca wzbudziło moje zainteresowanie rozgrywką mocno przypominającą konsolowy XCOM. Co prawda zainteresowanie szybko opadło, po tym jak okazało się, że gra wyjdzie tylko na PC, ale teraz powróciło ze zdwojoną siłą, po informacji, że prawdopodobnie trafi na Xbox One, ze wsparciem dla klawiatury i myszki.

Mimo, że oficjalnie dalej nic się nie zmieniło w kwestii platform docelowych, na jakie Gears Tactics ma trafić, to umieszczenie tej pozycji na ujawnionej na CES 2019 liście gier, które w przyszłości mają otrzymać wsparcie klawiatury i myszki sugeruje, że pojawi się ona również na Xbox One.

Na wspomnianej liście oprócz Gears Tactics znajduje się kilka ciekawych pozycji – wśród niespodzianek warto wymienić Gears of War 5, PUBG czy Sea of Thieves. Pełna lista prezentuje się następująco:

 1. Gears 5
 2. Gears Tactics
 3. Minion Master
 4. Moonlighter
 5. PUBG
 6. Roblox
 7. Sea of Thieves
 8. Surviving Mars
 9. The Sims 4
 10. Vigor
 11. Warface
 12. Wargroove

Tym samym te pozycję dołączą do pozostałych tytułów wspierających obsługę klawiatury i myszki na Xbox One:

 1. Bomber Crew
 2. Deep Rock Galactic
 3. Fortnite
 4. Minecraft
 5. Strange Brigade
 6. Warframe
 7. Vermintide 2
 8. War Thunder
 9. X-Morph Defense
 10. Children of Morta
 11. DayZ

Warto jeszcze przypomnieć, że w ostatnich wypowiedziach, Phil Spencer nie wyklucza obecności na Xbox One tytułów wymagających do działania klawiatury i myszki. Daje to nadzieję, że chyba jedyna gra, której zazdroszczę PC-towcow – Football Manager – również pojawi się na Xbox One 😀


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.