Padem o ścianę

Grudniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Microsoft ujawnił jakie nowości zawitają w ramach pierwszej grudniowej transzy do Xbox Game Pass. Pierwsze gry pojawią się już dzisiaj.

Na pierwszy ogień idzie My Friend Pedro (81 na metacritic), który pojawi się w Xbox Game Pass na swoją premierę na Xbox One. Jest to klasyczna platformówka akcji, w której wcielamy się w bohatera, który na rozkaz pewnego wrażliwego banana przemierza różne lokacje likwidując po drodze hordy wrogów.

Również dzisiaj do Xbox Game Pass dołączy Naruto to Boruto: Shinobi Striker (60 na metacritic) sieciowa gra akcji osadzona w uniwersum Naruto, której akcje obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch, maksymalnie dwuosobowych drużyn, które ścierają się na zamkniętych arenach.

Jutro, w sam raz na Mikołajki, do Xbox Game Pass dołączy Demon’s Tilt – mocno wyczesany pinball, który będzie idealną wręcz pozycją dla miłośników tego typu gier.

Również jutro Xbox Game Pass wzbogaci się Wandersong (82 na metacritic) – oryginalne połączenia klasycznej platformówki z grą muzyczną. Wcielamy się w niej w barda, który próbuje powstrzymać boginie Eyę przed zniszczeniem świata (który zresztą sama stworzyła)

12 grudnia do Xbox Game Pass zawita druga najpopularniejsza wirtualna piłka kopana eFootball PES 2020 (81 na metacritic) – przez wielu uważana jest za lepiej oddającą prawdziwą piłkę nożna grę, niż konkurencyjna Fifa, ale odstraszać może od niej brak większości licencjonowanych drużyn. Generalnie warto sprawdzić – a nuż bardziej Wam podpasuje niż wspomniana gra od EA.

Tego samego dnia zadebiutuje w usłudze Overcooked! 2 (80 na metacritic) – czyli ciekawa gra o gotowaniu, która lepiej niż Monopoly przetestuje siłę Waszych relacji z rodziną i przyjaciółmi. Idealna gra na imprezę (zwłaszcza jak chcecie pogonić znajomych 😉 ).

Również 12 grudnia Xbox Game Pass wzbogaci się o Pathologic 2 (67 na metacritic) – przygodowa gra akcji wzbogacona o elementy survival horroru. Wcielamy się w niej w młodego chirurga, który na prośbę ojca wraca do rodzinnego miasteczka, tylko po to, by przekonać się, że w międzyczasie ojciec został zamordowany, a miasto opanowała tajemnicza zaraza. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie tajemnicy, a także oczyszczenia swojego dobrego imienia.

Ostatnią grą z grudniowej transzy będzieTom Clancy’s The Division, który również pojawi się (a właściwie powróci, bo już kiedyś w usłudze był) 12 grudnia. Jest to sieciowa gra, w której wcielamy się w agenta tytułowej Dywizji, który musi zapanować nad Nowym Jorkiem, w którym tajemniczy wirus zdziesiątkował mieszkańców. Gra nastawiona jest mocno na rozgrywki sieciowe, przez co może być zbyt mało przystępna dla samotnego wilka.

 


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.