Padem o ścianę

Hogwarts Legacy ze zwiastunem premierowym

Paweł Jastrzębski

Wszystko wskazuje na to, że przyszłotygodniowej premierze już raczej nic nie grozi, czego przejawem może być bardzo klimatyczny zwiastun premierowy.

Akcja Hogwarts Legacy toczyć się będzie w XIX wieku, więc twórcy mają pełną dowolność fabularną i nie są związani obowiązującym kanonem. Powyższe niestety oznacza, że nie napotkamy postaci znanych z książek czy filmów, ale coś za coś.

W grze wcielamy się w nowego ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa (którego będziemy mogli stworzyć od podstaw), którego przeprowadzimy przez kilka etapów nauki w Hogwarcie – od wyboru domu przez wzięcie udziału w znanych z filmów zajęciach lekcyjnych.

Hogwarts Legacy będzie singlowym RPGiem dla jednego gracza, a fabuła ma toczyć się wokół Starożytnej Magii, którą dziwnym trafem potrafi władać nasz bohater. Zdolności naszego bohatera mają być kluczem w nadchodzącej rebelii goblinów i walki z głównym antagonistą gry – czarnoksiężnikiem Victorem Rookwoodem.

Przy okazji poznaliśmy przybliżoną datę premiery – gra pojawi się 10 lutego 2023 r. na  Xbox Series X|S, PS5 i PC. Posiadacze Xboxów One i PS4 muszą poczekać do kwietnia.


Copyright © 2023 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.