Padem o ścianę

Hollow Knight we wrześniu na Xbox One

Paweł Jastrzębski

Hollow Knight pojawiło się, dzięki zbiórce zapoczątkowanej na Kickstarterze, na PC i Nintendo Switch odpowiednio w lutym 2017 r. i czerwcu 2018 r., zbierając bardzo dobre oceny i osiągając duży sukces sprzedażowy. Teraz gra trafi na Xbox One i PS4.

Hollow Knight to wysoko oceniany (90 na metacritic w wersji na Switch, 87 w wersji na PC) należący do gatunku metroidvania. Gra do lipca 2018 r. sprzedała się w 1,25 mln egzemplarzy, co jak na grę, na której produkcję australijskie studio Team Cherry zebrało na Kicstarterze ok 57k $ (nie są to rzecz jasna całkowite koszty produkcji) jest wynikiem znakomitym.

W Hollow Knight akcję obserwujemy z boku – wcielamy się w niej w tytułową postać, która przemierza podziemia znajdujące się pod miasteczkiem Dirtmouth. Zadaniem naszego protagonisty będzie zdobycia bogactwa i chwały dostępne tylko dla największych śmiałków. Na naszej drodze stanie szereg zróżnicowanych przeciwników oraz ponad 30 bossów więc będzie co robić.

Sama rozgrywka będzie typowa dla gatunku – mocny nacisk położony jest na eksplorację terenu, unikanie pułapek i rozwiązywaniu zagadek.

Na Xbox One gra ukaże się, 25 września, z podtytułem Viodheart Edition i zawierać będzie wszystkie 4 wydane DLC. Karta tytułu nie jest jeszcze dostępna w cyfrowym sklepie Xboxa, więc cena nie jest jeszcze znana, ale na PS4 kosztuje ona 61 zł (dla posiadaczy PS+ – 48,80 zł).


Copyright © 2019 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.