Padem o ścianę

Immortals Fenyx Rising – zwiastun premierowy

Paweł Jastrzębski

Immortals Fenyx Rising zupełnie niespodziewanie dla mnie wyrósł na jedną z bardziej przeze mnie oczekiwanej grze końcówki roku (nawet na Cyberpunka tak bardzo nie czekam). Do premiery zostało już tylko kilka dni, więc nie dziwi, że Ubisoft wypuszcza zwiastun premierowy.

Dla tych co nie kojarzą, to Immortals Fenyx Rising pozwoli nam się wcielić w tytułową Fenyx – zwykłego tarczownika greckiej armii, która nagle staje się jedyną nadzieją bogów. Cała fabuła kręci się bowiem wokół uwolnienia Typhona – Niszczyciel Bogów, którego jedynym celem jest sprowadzenie na świat chaosu i zniszczenia. Jedyną nadzieją bogów greckiego panteonu jest śmiertelnik Fenyx, który musi odnaleźć i uwolnić esencję siedmiu bogów, by z ich pomocą pokonać przeciwnika. Także klasycznie – los całego świata zależy tylko od nas.

Gra zaoferować ma kilka regionów o zróżnicowanym środowisku. W każdym z nich uwięziony jest jeden bóg, po którego uwolnieniu dostaniemy dostęp do jego mocy. Rozległy świat przemierzymy na piechotę, konno lub drogą lotniczą (po uzyskaniu skrzydeł Dedala). Całość utrzymana jest w baśniowej stylistyce ze sporą dawką humoru.

Premiera Immortals Fenyx Rising – 3 grudnia 2020 r. na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Stadii i PC.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.