Padem o ścianę

Japoński zwiastun Sekiro: Shadows Die Twice

Paweł Jastrzębski

W przyszłym tygodniu startuje największe święto japońskiego giereczkowa – Tokyo Game Show. Imprezy nie odpuszcza praktycznie żaden liczący się japoński deweloper, w tym From Software, które już teraz wypuściła swój zwiastun Sekiro: Shadows Die Twice.

Akcja Sekiro: Shadows Die Twice zabierze nas do alternatywnej wersji Japonii z XV wieku, w której realny świat wymieszany jest z fantastycznymi elementami. Wcielamy się w niej w tytułowego Sekiro, który próbuje uratować swojego pana – spadkobiercę antycznej linii krwi z rąk porywaczy, z którymi ma przy okazji własne porachunki. Został on bowiem przez nich pobity, pozbawiony ręki i pozostawiony na śmierć. Uratowany i wyposażony w magiczną rękę wyrusza w swoją podróż, która oprócz zemsty ma mu także zapewnić spokój – w wyniku klątwy nie może on bowiem umrzeć, a wieczny odpoczynek zostanie mu przyznany dopiero po wykonaniu zadania.

Sam zwiastun miesza fragmenty fabularne z gameplayem – całość wygląda bardzo fajnie, ale z ostateczną decyzją o zakupie poczekam aż upewnię się, że nie jest to kolejny soulslike ze stajni From Software – jakoś symulatory umieranie nie są dla mnie 😉

Premiera Sekiro: Shadows Die Twice – 22 marca 2019 r. na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2020 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.